PŚ w Zakopanem – Słowenia triumfuje na Wielkiej Krokwi!

Drużyna ze Słowenii w składzie: Lovro Kos, Peter Prevc, Timi Zajc i Anze Lanisek wygrała konkurs drużynowy w Zakopanem zdobywając jednocześnie 1101,7 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Niemiec, która zdobyła 1034,7 pkt. Trzeci stopień podium padł łupem Japończyków z wynikiem 1034,1 pkt.

Do odbywającego się w sobotę 15 stycznia br. konkursu drużynowego w Zakopanem w ramach Pucharu Świata przystąpiło 9 drużyn reprezentujących Kazachstan Czechy, Rosję, Norwegię, Austrię, Japonię, Niemcy, Słowenię i Polskę. Reprezentacja gospodarzy, wystąpiła ostatecznie w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny i Paweł Wąsek.

Od początku pierwszej serii rozegranej z 17. i 18. platformy można było zauważyć ogromną rywalizację szczególnie między czołowymi lokatami. Dzięki dalekiemu skokowi P. Prevca (133,5 m) Słowenia uplasowala się na pierwszym miejscu, czego nie oddali już do końca konkursu. Drugie miejsce po pierwszej serii zajmowali Niemcy, którzy po słabszym skoku S. Freunda (121,5 m) podczas pierwszej grupy musieli gonić swoich największych rywali. Na trzeciej pozycji skwalifikowani zostali Japończycy, u których dwa dalekie skoki R. Kobayashiego i Y. Sato zostały zrównoważone przeciętnymi skokami J. Kobayashiego i N. Nakamury. Na czwartym miejscu uplasowali się Norwegowie, na piątym Austriacy, a szósta lokata przypadła Polakom. Siódmą pozycje zajęli Rosjanie, tuż przed Czechami i Kazachstanem. Reprezentacja Kazachstanu zajęła ostatnie miejsce, więc udział w zawodach zakończyła na pierwszej serii konkursowej.

Seria finałowa rozegrana została z 17., 18. i 19. belki startowej. Już od pierwszego skoku tej odsłony podopieczni Roberta Hrgoty kontrolowali dalszy przebieg konkursu, tym samym wygrywając konkurs drużynowy na Wielkiej Krokwi. Najbardziej zacięta walka toczyła się między drużyną Niemiecką i Japońską. Obie ekipy do samego końca walczyły o drugą lokatę. Ostatecznie na drugim stopniu podium stanęli Niemcy, którzy trzecią Japonię wyprzedzili o 0,6 pkt. Czwarte miejsce zajęła Austria, a piąte Norwegia. Na następnych pozycjach kolejno uplasowali się Polacy, Rosjanie i Czesi.

Indywidualne wyniki Polskiej reprezentacji:
Piotr Żyła (124 m/ 122 m)
Stefan Hula (125 m/ 119 m)
Jakub Wolny (113 m/ 132,5 m)
Paweł Wąsek (123,5 m/ 130,5 m)

Aktualna Klasyfikacja Generalna Pucharu Narodów:
1. Austria (2896 pkt)
2. Niemcy (2857 pkt)
3. Norwegowie (2730 pkt)
4. Japonia (2373 pkt)
5. Słowenia (2266 pkt),
6. Polska (1067 pkt)
7. Szwajcaria (557 pkt)
8. Rosja (549 pkt)
9. Kazachstan (50 pkt)
9. Czechy (50 pkt)

Pełne wyniki konkursu możecie znaleźć tutaj.

Jutro konkurs indywidualny w Zakopanem na Wielkiej Krokwi zaplanowany na godzinę 16:00. Rywalizacje poprzedzą kwalifikacje, które mają się rozpocząć o 14:30.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s