PŚ w Bischofshofen – seria próbna dla Hubera

Za nami seria próbna do niedzielnego konkursu drużynowego. Najlepiej spisał się niej Daniel Huber. Najwyżej z Polaków, na jedenastym miejscu sklasyfikowano Pawła Wąska.

Daniel Huber skacząc 133 metry z 9. belki z minimalnym wiatrem pod narty wyprzedził Halvora Egnera Graneruda (131 m) i Ryoyu Kobayashiego (132,5m). Tuż za podium znalazł się Lovro Kos z odległością 136,5m z 11. belki startowej, a pierwszą szóstkę zamykało dwóch Niemców – Karl Geiger (132,5m) i Markus Eisenbichler (130m).

Najlepszy z Polaków – Paweł Wąsek ze skokiem na odległość 127 metrów z beli dziewiątej był jedenasty, o dwa miejsca wyprzedzając trzynastego Andrzeja Stękałę (128m). Jako piętnasty został sklasyfikowany Piotr Żyła (129,5m). Najsłabiej poradził sobie Dawid Kubacki, który był 21. (119,5m).

W zestawieniu drużynowym najlepiej poradzili sobie Słoweńcy, którzy wyprzedzili Austriaków. Na trzecim miejscu znaleźli się Norwegowie przed Polakami. Japończycy znaleźli się dopiero na szóstym miejscu za Niemcami, ponieważ Yukiya Sato zrezygnował z oddania skoku. Początek konkursu już o 16.

Pełne wyniki możecie sprawdzić tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s