PŚ w Bischofshofen – Austriacy triumfują w konkursie drużynowym!

Po rywalizacji w zawodach indywidualnych przyszła pora na drugie w sezonie zawody drużynowe. Najlepszą ekipą okazała się być reprezentacja Austrii, która wyprzedziła Japonię oraz Norwegię. Polska zakończyła zmagania na 5. miejscu.

Rywalizacja panów rozpoczęła się z 9. belki startowej. Próbom zawodników, podobnie jak w poprzednie dni, towarzyszyły mocne opady śniegu. Nie można było jednak narzekać na warunki w powietrzu, ponieważ wiatr wiał minimalnie w plecy zawodnikom. Piotr Żyła, po bardzo dobrym skoku na 129.5 m, wyprowadził Polskę na chwilowe prowadzenie. Mimo nie najgorszych warunków, zawodnicy skaczący w pierwszej próbie, zawodnicy mieli problem z oddaniem dalekich skoków. Z tego też względu jury zdecydowało, by zawodnicy z drugiej grupy skakali z 11. belki startowej. Padający gęsto śnieg oraz miękki zeskok nie pomagały zawodnikom w oddawaniu dalekich skoków. Peter Prevc, po oddaniu niesamowitego skoku na 136 m, nie uniknął problemów przy lądowaniu. Narty Petera zetknęły się ze sobą po wylądowaniu i Słoweniec cudem uniknął upadku. Jury ponownie zadecydowało o obniżeniu belki i ponownym ustawieniu jej na 9. poziom. W pierwszej serii dochodziło do sporych przetasowań drużyn, które włączały się do walki o miejsca na podium. Ostatecznie po pierwszej serii na prowadzenie wyszła reprezentacja Austria, która wyprzedzała Norwegię i Japonię. Zaskakiwać mogła pozycja reprezentacji Niemiec, która zajmowała dopiero 6. miejsce, tracąc ponad 30 punktów do podium. Szanse swoich kolegów na dobry wynik pogrzebał Karl Geiger, który po skoku na 131.5 m zaliczył upadek w gęstym śniegu.

Zawodnicy skaczący w pierwszej grupie w drugiej serii skakali z 11. belki startowej. W porównaniu do pierwszej serii, zawodnicy nie musieli się martwić o padający śnieg, ponieważ opady białego puchu ustały. Wzmogły się jednak podmuchy w plecy, które osiągały moc nawet 0.5 m/s. Jury zadecydowało o ponownej zmianie długości najazdu i zawodnicy skaczący w drugiej grupie oddawali swoje skoki z 12. belki. Bardzo dobrymi próbami popisali się Peter Prevc, Keiichi Sato oraz Manuel Fettner, którzy oddali ponad 130 metrowe skoki. Grupa trzecia oddawała swoje skoki z 10. platformy. W serii finałowej nie dochodziło do większych przetasowań oraz zmian na pozycji lidera. Ostatnia grupa skakała finalnie z najniższej, 8. belki startowej. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła reprezentacja Austrii (1015.5 pkt), która utrzymała prowadzenie nad Japonią i Norwegią. Warto jednak odnotować minimalną przewagę reprezentacji Japonii nad Norwegami – podopieczni Hideharu Miyahiry wyprzedzili „Wikingów” o zaledwie 0.2 punktu. Biało-Czerwoni nie zdołali utrzymać czwartego miejsca, jakie zajmowali po pierwszej serii i ostatecznie zakończyli zmagania na 5. miejscu.

Poprzez zajęcie dopiero 6. miejsca w konkursie drużynowym, reprezentacja Niemiec nie tylko utraciła prowadzenie w Pucharze Narodów, ale także spadła na 3. miejsce w rankingu. Nowym liderem została Austria (2646 pkt), która wyprzedza Norwegię (2530 pkt) oraz Niemcy (2507 pkt). Polska utrzymała 5. miejsce w Pucharze Narodów z dorobkiem 917 punktów.

Pełne wyniki konkursu możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s