PŚ w Bischofshofen – Yukiya Sato wygrywa kwalifikacje!

Po zakończeniu 70. Turnieju Czterech Skoczni skoczkowie pozostali w Bischofshofen na kolejne zawody Pucharu Świata. W kwalifikacjach do konkursu indywidualnego najlepiej spisał się Yukiya Sato, który wyprzedził Ryoyu Kobayshiego i Jana Hoerla.

Kwalifikacje panów rozpoczęły się z 8. belki startowej. Próbom pierwszych zawodników towarzyszyły podmuchy, które wiały niejednostajnie zarówno z przodu, jak i z tyłu skoczni oraz mocne opady śniegu, które nie ułatwiały dalekiego skakania. W zmiennych warunkach nie najlepiej poradził sobie Valentin Foubert, który skoczył zaledwie 85.5 m. Po skoku Eetu Nousiainena na 113 m jury zdecydowało się podnieść belkę na 10. poziom. Keiichi Sato wykorzystał zmienne warunki oraz wiejący wiatr pod narty i skoczył 135 m. Po skoku Japończyka jury zdecydowało o powrocie do bazowej, 8. belki startowej. Mimo bardzo zmiennych warunków zawodnicy pokazywali bardzo dobre skoki, za punkt konstrukcyjny skoczni Paula Ausserleitera. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Daniel Andre-Tande, który mimo bardzo delikatnych podmuchów pod narty odleciał 134 m i wyprzedził Keiichiego Sato. Bardzo dobrymi, 130 metrowymi próbami popisali się także Junshiro Kobayashi i Constantin Schmid. Yukiya Sato pokazał, że zaczyna wracać do wysokiej dyspozycji, którą prezentował latem i oddał skok na 139 m. Zwycięzca z Wisły, Jan Hoerl, również zaprezentował się z dobrej strony skacząc 136.5 m. Jury ponownie zadecydowało o obniżeniu belki startowej, która przed skokiem Markusa Eisenbichlera została zmieniona na 7. poziom. Niemiec z obniżonego rozbiegu uzyskał 133 m. Marius Lindvik, który do kończa walczył o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, oddał skok na 124.5 m. Ostatecznie 3000 franków szwajcarskich powędrowało w ręce Yukiyi Sato, który wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Ryoyu Kobayashiego oraz Jana Hoerla.

Andrzej Stękała, skacząc z dość mocnym wiatrem w plecy, oddał skok na 117.5 m, co pozwoliło mu awansować do konkursu. Pomimo niedużych problemów na progu, Paweł Wąsek skoczył 131.5 m i pewnie awansował do konkursu. Jakub Wolny oddał skok na 120 m, który także okazał się wystarczający do awansu do pierwszej serii konkursowej. Dawid Kubacki pokazał, że zaczyna wracać do dobrej formy i skacząc 126 m zapewnił sobie awans do konkursu. Piotr Żyła również wykorzysta dobre warunki i skacząc 128 m również zapewnił sobie awans. Oznacza to, że wszyscy Biało-Czerwoni wywalczyli awans do konkursu. Najlepszym z Polaków ostatecznie okazał się Paweł Wąsek, który zajął 19. miejsce.

Dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon otrzymał Zak Mogel oraz Sergey Tkachenko.

Pełne wyniki kwalifikacji możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s