Norweg triumfatorem indywidualnego konkursu w Bischofshofen!

Marius Lindvik wygrywa zawody na skoczni im. Paula Ausserleitnera. Na podium stanęli również Norweg Halvor Egner Granerud oraz Austriak Jan Hoerl. Lider Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi uplasował się na czwartym miejscu.

Po rozstrzygnięciu 70. Turnieju Czterech Skoczni machina skoków narciarskich pozostała w austriackim Bischofshofen, by rozegrać kolejny weekend Pucharu Świata – w sobotę konkurs indywidualny, a w niedzielę konkurs drużynowy.

Konkurs indywidualny poprzedził oficjalny trening oraz kwalifikacje. Najlepszy podczas treningu był Słoweniec Timi Zajc. Triumfatorem kwalifikacji okazał się Yukiya Sato, który wylądował na 139 m. W głównej rywalizacji dzisiejszego dnia zobaczyliśmy pięciu biało-czerwonych.

Pierwszą serię sobotnich zmagań na skoczni Paul-Ausserleitner-Schanze rozpoczęto z belki 10 startowej, której nie zmieniano już do końca serii. Na półmetku rywalizacji prowadził Philipp Aschenwald po skoku na 139 m. Drugi Ryoyu Kobayashi tracił do Austriaka 0,3 punktu. Tylko dwóch Polaków dostało się do serii finałowej – Piotr Żyła zajął piąte miejsce, a Dawid Kubacki uplasował się na końcu stawki.

W serii finałowej panowie rozpoczęli rywalizacje z 13 belki startowej, która później została zmieniona na 11. Ostatecznym triumfatorem dzisiejszego konkursu został Marius Lindvik. Norweg oddał dwa dalekie skoki (133,5 m/139 m). Na drugim stopniu podium stanął Halvor Egner Granerud (133,5 m/136 m) ze stratą 4 punktów do lidera, a na trzecim Jan Hoerl (131,5 m/137 m) tracący 6 punktów do zwycięzcy. Czołową dziesiątkę zawodów uzupełnili kolejno Ryoyu Kobayashi, Philipp Aschenwald, Daniel Huber, Piotr Żyła, Karl Geiger, Yukiya Sato i Daniel Tschofenig.

Podczas konkursu doszło do dwóch dyskwalifikacji. Mika Jukkara za nieregulaminowy uznał kombinezon Polaka – Pawła Wąska (pierwsza seria) oraz Niemca – Markusa Eisenbichlera (druga seria). W czasie serii finałowej doszło do upadku Rosjanina Danila Sadreeva. Zawodnik jednak o własnych siłach opuścił zeskok.

Polscy skoczkowie spisali się dziś następująco:
7. Piotr Żyła (137 m/132,5 m)
27. Dawid Kubacki (124 m/129,5 m)
36. Andrzej Stękała (123 m)
48. Jakub Wolny (120 m)
Paweł Wąsek (DSQ)

Pełne wyniki możecie znaleźć tutaj.

Jutro konkurs drużynowy na skoczni im. Paula Ausserleitnera, w którym wystąpi 8 zespołów – reprezentacja Kazachstanu, Rosji, Polski, Słowenii, Japonii, Austrii, Norwegii i Niemiec.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s