Przerwa Stefana Krafta od startów w Pucharze Świata

Po sobotnich zawodach w Bischofshofen Stefan Kraft planuje zrobić sobie przerwę od startów w Pucharze Świata. Chce skupić się na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, których start już za niespełna miesiąc.

Dla Austriaka obecny sezon PŚ nie jest do końca satysfakcjonujący. Początkowo zapowiadał się on obiecująco, udało mu się bowiem aż trzy razy stanąć na podium, odnosząc jedno zwycięstwo w Klingenthal. Wydawało się, że forma trzykrotnego mistrza świata pozwoli mu osiągnąć dobry wynik w 70. Turnieju Czterech Skoczni. Niestety, Kraft nie błyszczał w zawodach rozgrywanych w Niemczech i w Austrii. Najlepszy rezultat zanotował w Oberstdorfie (12. miejsce), w Bischofshofen plasował się w trzeciej dziesiątce (23. i 24. miejsce), a szansę na miejsce w czołówce zaprzepaścił już w Ga-Pa, gdzie nie przebrnął kwalifikacji. Mimo to pozostaje najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem swojego kraju w Pucharze Świata.

Rozczarowujący turniej skłonił Stefana Krafta do zrobienia sobie przerwy w startach w PŚ. Zawodnik chce odnaleźć dobre skoki, by do rywalizacji w Pekinie przystąpić z dużymi szansami na medal. Ma się on teraz skupić na spokojnym treningu i szlifowaniu formy przed startem na Igrzyskach Olimpijskich. Najprawdopodobniej zatem nie obejrzymy austriackiego skoczka podczas zawodów w Zakopanem (15-16 stycznia) oraz Titisee-Neustadt (22-23 stycznia).

źródło: Kleine Zeitung

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s