TSC w Bischofshofen – ostatni konkurs dla Hubera, Kobayashi z triumfem w TCS

Ostatni przystanek Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen już za nami! Na podium fianlowego konkursu znaleźli się Daniel Huber, Halvor Egner Granerud i Karl Geiger, a triumf w całym turnieju odniósł prowadzący od początku Ryoyu Kobayashi.

Pierwsza seria była rozgrywana z 10. oraz 8. belki, a zawodnikom towarzyszyły podmuchy z tyłu skoczni. Na półmetku zawodów najwyżej sklasyfikowany był Karl Geiger. Niemiec osiągnął 140.5 metrów. Podium po pierwszym skoku dość niespodziewanie uzupełnili Daniel Huber (136.5 m) oraz Yukiya Sato (139 m). W piątce natomiast znaleźli się skoczkowie zajmujący czołowe miejsca w klasyfikacji TCS. Byli to kolejno Halvor Egner Granerud (136.5 m) oraz Ryoyu Kobayashi (133.5 m). Wicelider cyklu – Marius Lindvik (126 m), po swojej próbie uplasował się dopiero na 23. pozycji.

Piotr Żyła oddał skok na 128 metr i wygrał w parze z Dawidem Kubackim (128 m). Andrzej Stękała (123 m) przegrał natomiast bitwę z Clemensem Aignerem (128,5 m) i ostatecznie nie wszedł do serii finałowej.

Pierwszy w swojej karierze konkurs wygrał jeden z reprezentantów gospodarzy. Daniel Huber, po skokach na 136.5 oraz 137 metrów objął prowadzenie w finale. 4.4 punktu za Austriakiem uplasował się Halvor Egner Granerud (136.5 m/136 m). Podium, ze stratą 4.9 pkt do lidera, uzupełnił Niemiec Karl Geiger (140.5 m/132 m). Czwartą i piątą lokatę objęło dwóch Japończyków, Yukiya Sato (139 m/134.5 m) oraz Ryoyu Kobayashi (133.5 m/133.5 m).

Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Piotr Żyła (128 m/134 m), który zajął 13. lokatę. Dawid Kubacki znalazł się natomiast na końcu klasyfikacji, zajął 27. pozycję skacząc kolejno na 128 i 123 metry.

Pełne wyniki ostatniego konkursu TCS znajdziecie tutaj.

Podium Turnieju Czterech Skoczni uzupełnili zawodnicy z Japonii oraz Norwegii. Ryoyu Kobayashi pewnie utrzymywał wysoką pozycję przez cały czas trwania turnieju. Dzięki stabilnej formie pierwsza pozycja należała do niego od pierwszego skoku. Triumfator ten zdobył łącznie 1162.3 punktu. 24.2 pkt za nim znalazł się Marius Lindvik, a podium uzupełnił kolejny z reprezentantów kraju skandynawskiego, Halvor Egner Granerud ze stratą 34.4 pkt do lidera.

Pełną klasyfikację TCS znajdziecie tutaj.

źródło: informacja własna