TCS w Bischofschofen – Aschenwald najlepszy na treningu!

Pierwsze skoki na obiekcie HS142 w Bischofschofen już za nami. W treningu najdalej poleciał Austriak Philipp Aschenwald. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, uplasował się na 15. pozycji!

Seria ta padła łupem reprezentanta gospodarzy. Aschenwald odleciał rywalom tuż pod rozmiar skoczni, a odległość jego próby zmierzono na 139 metrów! Tuż za nim uplasowali się dwaj skoczkowie z Norwegii. Marius Lindvik lądował na 134.5, a Halvor Egner Granerud na 134 m. Piątkę uzupełnili kolejno dwaj reprezentanci Niemiec; Markus Eisenbichler (133 m) i Karl Geiger (128 m).

Najlepiej z piątki startujących Polaków wypadł Dawid Kubacki, który dzięki próbie na 123 m objął lokatę w połowie drugiej dziesiątki. Andrzej Stękała (118 m) oraz Paweł Wąsek (112 m) znaleźli się w trzeciej dziesiątce. Piotr Żyła natomiast po próbie na 108 metr zdołał uplasować się na 43. miejscu. Ostatni z Polaków zklasyfikowany był Jakub Wolny (85 m/65. lokata).

Trening poprzedzający intensywny dzień w Austriackim Bischofschofen rozgrywany był z 13., 15. i 17. rozbiegu, a zawodnikom towarzyszyły silne opady śniegu.

Pełne wyniki treningu możecie znaleźć tutaj.

Kwalifikacje do konkursu już o 13:00!

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s