Będzie oświetlenie na Bergisel!

fot. http://www.wilderkaiser.info

Trzeci przystanek Turnieju Czterech Skoczni- Innsbruck, to jedno z ulubionych miejsc wielu kibiców skoków, a skocznia Bergisel zdecydowanie jest faworytką znacznej większości! Jednak wszyscy doskonale pamiętamy, jak wielokrotnie wiatr krzyżował plany na sprawiedliwy konkurs. Istnieje jednak plan na naprawienie tego problemu.

Tyrolska skocznia Bergiselschanze nie jest wyposażona w sztuczne oświetlenie, co wyklucza przeprowadzanie zawodów rozpoczynających się po godzinie 16:00. Aktualnie, jak podaje lokalny portal Salzburger Nachrichten, trwają oficjalne prodecury, które mają doprowadzić do jednego celu- założenia sztucznego oświetlenia na obiekcie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wieczorne i późnopopołudniowe zawody na Bergisel będziemy mogli oglądać w roku 2023 lub 2024.

Dlaczego oświetlenie tej skoczni jest aż tak istotne? Odpowiedź jest prosta- na Bergisel po 16:30 do późnego wieczora wieje znacznie mniej intensywnie, niż w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych. Konkursy przeprowadzane w późniejszych godzinach miałby więc tę zaletę, że warunki wietrzne byłyby stabilniejsze, toteż same zmagania byłyby zdecydowanie sprawiedliwsze.

źródło: http://www.sn.at

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s