Skład Polaków bez zmian podczas austriackiej części TCS!

W poniedziałek, 3 stycznia rozpoczyna się druga część 70. Turnieju Czterech Skoczni. Podczas rywalizacji w Innsbrucku zobaczymy zmagania tych samych Polskich skoczków, których występy mogliśmy oglądać od początku tegorocznego turnieju.

Niemiecka część turnieju nie była szczęśliwa dla naszych zawodników. Mimo, że niemal cała kadra kwalifikowała się do konkursów w Obersdorfie i w Garmisch-Partenkirchen, to w rywalizacji par KO do serii finałowej przechodzili pojedynczy biało-czerwoni. Podczas noworocznego konkursu na skoczni Große Olympiaschanze duży spadek formy odnotował Kamil Stoch, który był największą nadzieją naszej kadry od początku obecnie trwającego sezonu. Przez chwilę w PZN rozważano odsunięcie lidera Polskiej reprezentacji od dalszej części turnieju, by mógł poprawić formę i w spokoju przygotować się do reszty sezonu oraz występów w Pekinie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Ostatecznie, zawodnik wraz z trenerem Michalem Doležalem podjęli decyzję, o kontynuowaniu przez Kamila Stocha udziału w tegorocznym TCS.

Przed nami zmagania na Bergisel, które już niejednokrotnie mieszały w klasyfikacji generalnej turnieju. Mimo, że ta skocznia nie należy do najłatwiejszych i wymarzonych, to wielu skoczków lubi na niej skakać – w tym lider naszej kadry. Do tej pory Polacy trzykrotnie triumfowali podczas konkursu w Innsbrucku: Małysz (2001r.), Stoch (2018r., 2021r.). Dodatkowo biało-czerwoni pięciokrotnie zajmowali drugie miejsce: Małysz (2002r., 2005r., 2011r.), Stoch (2013r.), Kubacki (2020r.) oraz raz trzecią lokatę – Stoch (2013r.).

W tym roku, podczas tej części rywalizacji zobaczymy sześciu biało-czerwonych – Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego i Pawła Wąska. O ostatecznej decyzji odnośnie wyjazdu naszych reprezentantów do Austrii zadecydują negatywne testy PCR.

źródło: fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s