TCS w Garmisch-Partenkirchen – kolejna wygrana Kobayashiego, najlepszy z Polaków na 11. miejscu

Za nami kolejny przystanek 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni, gdzie po raz kolejny triumfował Ryoyu Kobayashi! Na podium znaleźli się również Markus Eisenbichler i Lovro Kos! Dwóch Polaków w finale!

Pierwsza seria rozgrywana była z 14. belki, a zawodnicy nie musieli męczyć się ze zmiennymi, niesprawiedliwymi warunkami. Po pierwszej ocenianej próbie najwyżej klasyfikowany był Ryoyu Kobayashi (143 m), który uzyskał odległość jedynie o metr niższą od rekordu skoczni. Drugi, ze stratą trzech punktów do lidera, był Markus Eisenbichler (141 metrów), który zdecydowanie przegrał zarówno odległością, jak i stylem. Podium w tej serii uzupełnił Marius Lindvik, który po raz kolejny zaprezentował swoją stabilną, dobrą formę i wylądował na 138 metrze. Zaraz za podium uplasowało się dwóch Słoweńców, Timi Zajc (137 m) i Lovro Kos (135.5 m).

W rywalizacji w parach Biało-Czerwoni nie poradzili sobie najlepiej. Pierwszy z występujących dziś Polaków, Dawid Kubacki, uzyskał 126 metrów i przegrał że swoim rywalem Granerudem (128 m). Paweł Wąsek lądował na 126 metrze i okazał się gorszy od Philippa Aschenwalda (128 m). Kamil Stoch skoczył 118 metrów był gorszy od Daikiegi Ito (127,5 m). Andrzej Stękała lądując na 128 metrze i przegrał z Killianem Peierem (130,5 m).

Ostatnia dziesiątka drugiej serii oddawała skoki z niższej, trzynastej belki. Fakt ten nie przeszkadzał jednak utytułowanemu Japończykowi. Ryoyu Kobayashi lądował na 135.5 m i okazał się być o 0.2 punktu lepszy od Markusa Eisenbichlera. Ten natomiast swoim skokiem na 143.5 metra utrzymał wysoką pozycję i uzyskał swój najlepszy wynik w trwającym sezonie olimpijskim. Pierwsze w karierze podium wywalczył z kolei młody Słoweniec Lovro Kos. Zaliczył on awans w stosunku do miejsca zajmowanego po pierwszym skoku i uzyskując 138 metrów wskoczył na podium. TOP5 uzupełnili Marius Lindvik (138 m/128 m) i Jan Hoerl (134 m/132 m).

W serii finałowej nie widzieliśmy aż czterech z sześciu występujących dziś reprezentantów. W pojedynkach wygrali natomiast Piotr Żyła (135.5 m) oraz Jakub Wolny (127 m), a drugiej serii ocenianej uzyskali odpowiednio 131 i 132.5 metra i uplasowali się kolejno na 11. i 23. pozycji.

Pełne wyniki noworocznego konkursu możecie znaleźć tutaj.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s