TCS w Ga-Pa – seria próbna dla Graneruda!

Właśnie zakończyła się seria próbna przed noworocznym konkursem w Ga-Pa. Zwyciężył w niej Halvor Egner Granerud

Norweski zawodnik najlepiej poradził sobie przy wiejącym z tyłu wietrze i skokiem na 136 metr wygrał próbę przed drugimi zawodami Turnieju Czterech Skoczni. Nieznacznie ustąpił mu Markus Eisenbichler, który po skoku na 134 metr zajął drugą pozycję. Podium uzupełnił inny Niemiec, Karl Geiger. Trzecie miejsce dała mu próba na 135 metr. W czołowej piątce znaleźli się również Ryoyu Kobayashi (133,5 m) oraz Killian Peier, który, skacząc 136,5 metra, uzyskał najdłuższą odległość serii próbnej.

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Yukiya Sato (133,5 m), Peter Prevc (136 m), Piotr Żyła (133 m), Jan Hoerl (134 m) oraz Stephan Leyhe (133,5 m).

Niestety, poza Piotrem Żyłą słabo poradzili sobie reprezentanci Polski. Kamil Stoch zajął 17. miejsce (124,5 m), Dawid Kubacki był 24. (121,5 m), 36. był Paweł Wąsek (120,5 m), 40. miejsce zajął Jakub Wolny (120,5 m), a 47. lokatę zajął Andrzej Stękała (116,5 m). Początek zmagań w Ga-Pa o godzinie 14:00.