Podsumowanie miesiąca – grudzień

Grudzień dobiega końca, w związku z tym zapraszamy na podsumowanie najważniejszych i najciekawszych wydarzeń z ostatnich tygodni!

PŚ w Wiśle i debiut Jana Habdasa

Grudzień zaczął się polskim weekendem ze skokami na Skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Konkurs drużynowy okazał się szczęśliwy dla Austriaków, a następnego dnia, podczas rywalizacji indywidualnej triumfował Jan Hoerl. Swój debiut zaliczył reprezentant Polski – Jan Habdas, do tej pory prezentujący się w zawodach niższej rangi.

PŚ w Klingenthal i 80. podium Kamila Stocha

To było pierwsze podium Kamila (ale 80. w karierze!) i pierwsze podium Polaka w tym sezonie PŚ. Stoch uzupełnił TOP3, a przed nim znaleźli się Stefan Kraft oraz Halvor Egner Granerud.

Mistrzostwa Polski z trumfem Kamila Stocha

Tym razem świąteczny konkurs mający wyłonić mistrza kraju odbył się dzień przed Wigilią, a nie, jak w poprzednich latach, w drugi dzień Świąt. Na Wielkiej Krokwi najlepszy był Kamil Stoch. Wicemistrzostwo trafiło w ręce Piotra Żyły, a podium uzupełnił Paweł Wąsek.

Ciąg dalszy konfliktu między Norweskim Związkiem Narciarskim a Clasem Bredem Bråthenem

Informacja o tym, że z powodu niezgodności z Federacją, Clas Brede Bråthen nie otrzyma przedłużenia umowy, wywołała burzę w świecie norweskich skoków. W obronie dyrektora sportowego stanęli zawodnicy i trener, jednak nie udało mu się zachować stanowiska.

O konflikcie pisałyśmy tutaj:

Spór pociągnął za sobą konsekwencje finansowe – po pierwsze spowodowane wycofywaniem się sponsorów, po drugie kosztami samej sprawy (prawie 3 miliony koron!).

Pech, kontuzje, zakażenia

Koronawirus nadal szaleje. W ostatnich tygodniach doświadczyli tego szczególnie mocno między innymi Joacim Bjoereng, który z powodu zakażenia nie weźmie udziału w niemieckiej części TCS, a także Tomasz Pilch, który musiał zrezygnować z udziału w rywalizacji o tytuł Mistrza Polski.

Ale nie tylko COVID krzyżował ostatnio skoczkom plany. Kamil Stoch, po świetnym starcie w  Klingenthal, następnego dnia nie pojawił się na starcie. Polak walczył z silnym zapaleniem zatok. Z kolei z kontuzją mierzą się wciąż Dominik Peter (uszkodzenie łąkotki w prawym kolanie) i Jernej Presečnik (złamana noga).

Start TCS i puste trybuny

Tegoroczny turniej skoczkowie przywitali przy pustych trybunach. I tak już niestety zostanie do końca. Podczas inauguracji Polacy pogrzebali swoje szansy w rywalizacji – jako jedyny do drugiej serii zakwalifikował się Dawid Kubacki sklasyfikowany w trzeciej dziesiątce. Po zaciętej końcówce triumfatorem na pierwszej skoczni został Ryoyu Kobayashi.

Wąsacz bez wąsa

Pod koniec miesiąca burzę na twitterze wywołała informacja o tym, że Robert Johansson, po latach zgolił wąsa. Norweg opublikował w związku z tym post na Instagramie.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s