Joacim Bjøreng: „Jestem gotowy do startu w Pucharze Świata”

Reprezentant Norwegii nie pojawił się na niemieckiej części 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Powodem był pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Teraz, Norweg nie może się doczekać startu w Austrii.

Joacim Bjøreng to skoczek na co dzień trenujący w klubie Røykenhopp. Swój debiut w Pucharze Świata zaliczył w Vikersund w lutym 2015 roku, zdobył wtedy 36. pozycję. Ostatni raz w zawodach najwyższej rangi Norwega mogliśmy oglądać w sezonie 2019/20 podczas Turnieju Raw Air. Po dobrych występach w Pucharze Kontynentalnym, oraz wywalczeniu dodatkowego miejsca dla Norwegów na zawody Pucharu Świata, Bjøreng dostał szansę na debiut w Turnieju Czterech Skoczni. Niestety, już kilka dni później, Joacim poinformował na swoich mediach społecznościowych o pozytywnym wyniku testu na obecność kooronawirusa, który wykluczył go z konkursów podczas niemieckiej części Turnieju.

Teraz, 26-letni zawodnik powraca do Pucharu Świata, a zobaczymy go już niedługo – podczas austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni! „Czuję się gotowy i już nie mogę się doczekać, by wystartować w turnieju. Czekałem na to od dawna!” – przyznał Bjøreng.

Na pytanie, jakie cele postawił przed sobą, nie wahał się z odpowiedzią. „Moim celem jest występ na takim samym poziomie, jaki prezentowałem do tej pory w Pucharze Kontynentalnym. Wierzę, że ten poziom może być równie wysoki w Pucharze Świata – może narazie nie stać mnie jeszcze na podium, ale miejsca około 15-30 byłyby dobrym początkiem.”

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s