Turniej Czterech Skoczni również dla kobiet!

bild.de

W tym roku będziemy oglądać już 70. edycję rywalizacji zawodników w Turnieju Czterech Skoczni. Wiele wskazuje na to, że już niedługo skoczkinie doczekają się własnej odsłony tej prestiżowej imprezy.

Dr Peter Kruijer, prezydent TCS, oznajmił, że na wiosnę, razem z FIS, planują rozpoczęcie prac nad organizacją żeńskiego Turnieju Czterech Skoczni.

Jak sam Kruijer wskazuje, jest wiele pytań, które na ten moment pozostają bez odpowiedzi. Są to kwestie dotyczące między innymi praw telewizyjnych, logistyki, czy nagród pieniężnych. Jest jednak pewien, że w niedługim czasie znajdą rozwiązanie.

Kobiece TCS nie byłoby pierwszym turniejem skoczkiń. Już wcześniej miały miejsce imprezy, takie jak Blue Bird, czy żeńska odsłona Raw Air. W tym sezonie 31 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022 roku, w Ljubnie w Słowenii odbędzie się pierwsza edycja Turnieju Sylwestrowego, która będzie niestety jedynie namiastką imprezy, w której w tym samym czasie będą uczestniczyć panowie.

Liczymy, że prezydent TCS zrealizuje swój plan i w kolejnych sezonach będziemy oglądać rywalizację kobiet w tym sportowym widowisku!

Źródło: nettavisen.no, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s