Jernej Presečnik złamał nogę

fot: savinjske.com

Młody Słoweński skoczek kilka dni temu doznał urazu w nieznanych nam okolicznościach. Kontuzja najprawdopodobniej wykluczy go z dalszych występów w trwającym obecnie sezonie oraz uniemożliwi mu udział w Mistrzostwach Świata Juniorów 2022 w Zakopanem.

O swoich problemach zdrowotnych, niespełna 20-letni Słoweński zawodnik, poinformował na jednym ze swoich portali społecznościowych, a dokładniej na Instagramie:

(tłu. POV Co wolałbyś teraz robić, niż mieć złamaną nogę. Wesołych Świat!)

Na ten moment, nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Słoweńskiej federacji odnośnie dokładnego stanu zdrowia zawodnika, czasu potrzebnego na rekonwalescencję oraz powagi złamania, szczególnie w odniesieniu do dalszej kariery sportowej.

Jernej Presečnik to skoczek regularnie występujący od 2019 roku w Pucharze Kontynentalnym, gdzie najwyższą lokatą była 4. pozycja. Słoweniec przez trzy lata z rzędu stawał na podium podczas Mistrzostw Świata Juniorów w konkursie drużynowym – 3. miejsce w 2019r., 1. miejsce w 2020r., 2. miejsce w 2021r. Dodatkowo młody zawodnik ma na swoim koncie jeden występ w Pucharze Świata sezonu 2020/2021 podczas weekendu w Radnovie, gdzie zajął 28. miejsce.

źródło: fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s