Zimowe Mistrzostwa Polski – Stoch mistrzem i Konderla mistrzynią!

Za nami już Zimowe Mistrzostwa Polski, które chwilę temu odbyły się w Zakopanem, na Wielkiej Krokwi. Oficjalnie już możemy powiedzieć, iż zimowym mistrzem Polski został Kamil Stoch, a mistrzynią – Nicole Konderla!

Mało brakowało, a z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, mistrzostwa mogły się w ogóle nie odbyć. Na całe jednak szczęście, zawody udało się przeprowadzić. Zostały one poprzedzone dwoma treningami oraz serią próbną, którą, w kategorii panów zdominował Kamil Stoch, zaś w kategorii pań Ringa Rajda. Na starcie konkursu kobiet pojawiło się 7 zawodniczek, zaś u mężczyzn 45 zawodników. Najpierw rozegrano konkurs pań, gdzie po pierwszej serii prowadziła Nicole Konderla. Młoda zawodniczka zaprezentowała się najlepiej ze swoich koleżanek również w drugiej serii, co zaowocowało tytułem mistrzyni Polski.

Na starcie konkursu panów zabrakło Tomasza Pilcha, zeszłorocznego Zimowego Mistrza Polski. Pilch z powodu przeziębienia nie bronił tytułu. Po pierwszej serii konkursu mężczyzn na prowadzenie wysunął się Kamil Stoch z 133,5 metrowym skokiem. Utytułowany skoczek z Zębu wyprzedził Pawła Wąska oraz Andrzeja Stękałę, który wylądowali na 137 metrze. Sytuacja ta nieco zmieniła się w drugiej serii. Tym razem Stoch poszybował na 137,5 metra, Żyła zdobył srebro z 141-metrową odległością, zaś Paweł Wąsek sięgnął po brąz wraz ze swoimi 134 metrami. Stękała ostatecznie uplasował się na 4. lokacie.

Miejsca poszczególnych zawodników zdecydowanie będą liczyć się przy wyborze ostatecznego składu reprezentacji Polski na 70. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Na tę chwilę pewniakami są Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Piotr Żyła.

Źródło: informacja własna