To już oficjalnie; szóstka Polaków na TCS!

Mistrzostwa Polski miały ostatecznie wyłonić skład naszej kadry na jubileuszową edycję Turnieju Czterech Skoczni. Tak też się stało; krótko po konkursie na Wielkiej Krokwi Michal Doleżal ogłosił 6-osobową ekipę która uda się do Oberstdorfu.

Spekulacji na temat składu polskiej drużyny na 70. Turniej Czterech Skoczni nie było końca. Z powodu widocznego kryzysu formy części z naszych reprezentantów rozważano zabranie jedynie 3 zawodników. Wszelkie wątpliwości rozwiał jednak Michal Doleżal. Zaraz po zakończonej rywalizacji w Zakopanem odbył zebranie z trenerami pomocniczymi, Grzegorzem Sobczykiem i Maciejem Maciusiakiem, oraz Adamem Małyszem, gdzie ostatecznie ogłosił kadrę na jubileuszową edycję TCS. Oprócz „pewnej trójki”, trener postawił m.in. na… Dawida Kubackiego, którego powołanie budziło najwięcej kontrowersji:

  • Kamil Stoch
  • Piotr Żyła
  • Paweł Wąsek
  • Dawid Kubacki
  • Andrzej Stękała
  • Jakub Wolny

Pierwsze turniejowe zmagania rozpoczną się już 28 grudnia w niemieckim Oberstdorfie, później cykl przeniesie się do GA-PA, po którym przyjdzie czas na austriacką część turnieju: Innsbruck i finałowe Bischoshofen.

źródło: PZN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s