Thomas Diethart kończy karierę po raz drugi!

29-letni skoczek z Tulln zakończył karierę sportową, którą wznowił w maju 2021 roku. Nie oznacza to jednak, że odetnie się od środowiska skoczków narciarskich – Austriacki Związek Narciarski poinformował, że został od nowym asystentem trenera reprezentacji skoczkiń.

Diethart po raz pierwszy zakończył karierę w kwietniu 2018 roku. Na tę decyzję miały wpływ groźne upadki, podczas których nabawił się wielu urazów. Jednak, to nie fizyczne urazy były najcięższymi do zagojenia. O wiele gorszy był strach przy każdym pojawieniu się na rozbiegu.

Po trzech latach przerwy w maju 2021 roku triumfator 62. Turnieju Czterech Skoczni ogłosił wznowienie kariery. 28 sierpnia wystąpił w pierwszych zawodach po przerwie. Zajął wtedy pierwsze miejsce w konkursie FIS Cup w Einsiedeln, a następnego dnia ponownie uplasował się na pudle, jednak na jego najniższym stopniu. We wrześniu zaś zdobył punkty Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen, dzięki czemu został powołany na Letnie Grand Prix w Hinzenbach, gdzie zajął 24. miejsce. Po LGP w Hinzenbach Dietharta nie mogliśmy oglądać już w żadnych międzynarodowych zawodach.

Teraz sytuacja austriackiego skoczka wyjaśniła się – ma on objąć stanowisko asystenta trenera w żeńskiej reprezentacji Austrii w skokach narciarskich. Tym samym zajmie on miejsce Romeda Morodera, który odmówił zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Było to sprzeczne z zasadami z zasadami Austriackiego Związku Narciarskiego. Moroder był zmuszony opuścić kadrę.

Dla Dietharta praca z kadrą kobiet nie będzie pierwszą, w której będzie pełnił funkcję trenera. W roku 2019 szkolił się w Tyrolskim Związku Narciarskim, a 2020 roku trenował młodych niemieckich skoczków w Bawarii.

Źródło: skijumping.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s