Fatih Arda Ipcioglu oficjalnie nominowany na ZIO w Pekinie

livik.net

Podczas gdy większość skoczków skupia się na najbliższej rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni, Fatih Arda Ipcioglu myślami jest już w 2022 roku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

21 grudnia w Tureckim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich nadano nominacje olimpijskie dwóm sportowcom. Jednym z nich był Ipcioglu, który ma zapewnioną kwalifikację na XXIV ZIO.

Dla tureckiego skoczka będą to drugie igrzyska. W pierwszych uczestniczył w Pjongczangu w 2018 roku, jednak nie zakwalifikował się do żadnego z konkursów.

Ipcioglu zapewnił sobie kwalifikację olimpijską dobrymi występami podczas zawodów Letniego Grand Prix, gdzie na konkursach w Szczuczyńsku zajął kolejno 23. i 29. miejsce. Tym samym zdobył 10 punktów i został sklasyfikowany ma 73. miejscu w całym cyklu. W Pucharze Świata nie zdołał jeszcze zdobyć punktów. Najlepszy wynik zanotował w Klingenthal, gdzie uplasował się na 34. pozycji.

Źródło: skijumping.pl