Aktywne Skocznie Świata – Ruczynów

Zapraszamy Was dziś na małą dawkę informacji o skoczni, która ciągle jest aktywna. Mimo tego, że mówiąc o polskich skoczniach głównie ma się na myśli Wisłę albo Zakopane, Polska oferuje nam o wiele więcej obiektów, które wcale nie są zamknięte. Właśnie taką skocznią jest Ruczynów Arena.

foto: skisprungschanzen.com

Jest to malutka skocznia o zaledwie HS8, a punkt konstrukcyjny znajduje się na 7 metrze. Co ważne, skocznia ta została zbudowana w latach 2018-2021. Oznacza to, że jest jedną z najnowszych, świeżo wybudowanych Polskich skoczni, która znajduje się w województwie świętokrzyskim. Zimowy rekord skoczni należy do Kacpra Seremaka, który w 2021 roku skoczył tutaj 4,5 metra. Letni rekord ustanowił w 2020 roku Dawid Kaszuba, a wyrównał go rok później Jakub Radziszewski. Jeśli chodzi o dziewczęta, Katarzyna Okroshko skoczyła tutaj 2,5 metra w 2020 roku.

foto: skisprungschanzen.com

Jeśli chodzi o historię obiektu, to wygląda ona następująco: w świętokrzyskiej wsi, zagorzały fan skoków narciarskich Mateusz Seremak wybudował małą mobilną skocznię dla swojego syna. Inauguracja miała miejsce równo rok po rozpoczęciu budowy – 3 listopada 2019 roku. Obiekt kosztował około 13 000 zł, a pokryty został przez rodzinę pana Seremaka.

foto: skisprungschanzen.com

Źródło: informacja własna/skisprungschanzen.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s