PŚ w Engelbergu – Ryoyu Kobayashi wygrywa kwalifikacje!

Przed chwilą zakończyły się kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego w Engelbergu. Ostatni sprawdzian przed świętami okazał się być szczęśliwy dla Ryoyu Kobayshiego, który po raz czwarty z rzędu sięgnął po zwycięstwo w serii kwalifikacyjnej. Do konkursu awansowało 5 Polaków.

Seria kwalifikacyjna rozpoczęła się z 17. belki startowej. Warunki nie rozpieszczały zawodników startujących na początku stawki, którzy musieli oddawać skoki przy tylnym wietrze osiągającym moc nawet 1.5 m/s. Najkrótszy skok serii kwalifikacyjnej oddał Heung Chul Choi, który skacząc z bardzo mocnym wiatrem pod narty skoczył zaledwie 92 m. Ze względu na mocno niesprzyjające warunki wielu zawodników miało problemy z oddaniem skoków w okolice punktu konstrukcyjnego. W okolicach połowy stawki warunki się bardzo pogorszyły, przez co niemożliwe było oddanie dobrych, dalekich skoków. Simon Ammann, w momencie oddawania swojego skoku musiał się mierzyć z wiatrem o mocy 1.8 m/s w plecy. Po skoku Piotra Żyły jury zdecydowało, aby podnieść belkę na 19. poziom. W trudnych warunkach z wyższej belki dobrze poradził sobie Philipp Aschenwald, który skoczył 123.5 m. Jeszcze lepszą próbą i pierwszym skokiem za 130 m zaprezentował młody Rosjanin, Danił Sadrejew, który skoczył 131.5 m. Andreas Wellinger trafił na jedne z gorszych warunków ze stawki – Niemiec skakał z wiatrem w plecy, którego moc osiągała ponad 2 m/s. Killian Peier ponownie pokazał się z bardzo dobrej strony skacząc 138 m. Po skoku Szwajcara jury zdecydowało się obniżyć belkę na 18. poziom. Ostatecznie kwalifikacje, czwarty raz z rzędu, padły łupem Ryoyu Kobayashiego, który skoczył 134 m. Bardzo wysokie, 3. miejsce w kwalifikacjach zajął Kamil Stoch, który zasygnalizował chęć walki o podium w dzisiejszych zawodach.

Awans do konkursu udało się wywalczyć Klemensowi Murańce, który skoczył 115 m, Pawłowi Wąskowi (122 m), Dawidowi Kubackiemu (113.5 m) oraz Piotrze Żyle (110 m), który skakał z wiatrem osiągającym moc około 1.9 m/s w plecy. Kamil Stoch ponownie okazał się najlepszym z Biało-Czerwonych skacząc 135 m z mocnym wiatrem w plecy. Andrzej Stękała (107.5 m) oraz Jakub Wolny (105.5 m) zakończyli niedzielne zmagania na serii kwalifikacyjnej.

Pełne wyniki kwalifikacji możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s