PŚ w Engelbergu – Kobayashi ponownie triumfuje w konkursie, Piotr Żyła najlepszy z Polaków!

Za nami niedzielna rywalizacja w Szwajcarskim Engelbergu, gdzie kolejny triumf odniósł zawodnik reprezentujący Japonię. Podium uzupełnili Karl Geiger i Marius Lindvik! Trzech Polaków z punktami.

Zwycięzcą po pierwszym skoku został reprezentant gospodarzy, Killian Peier. Szwajcar w swojej próbie uzyskał 136.5 metra. Na drugim miejscu, z niewielką stratą punktową do lidera, znalazł się Japoński zawodnik, Ryoyu Kobayashi (132.5 m), a z kolei 0.8 pkt za nim wylądował lider klasyfikacji generalnej, Karl Geiger (135 m). Piątkę uzupełnili Marius Lindvik (133 m) i autor najdłuższego w tej serii skoku, Daniel Tschofenig (137.5 m).

Finałowa seria przyniosła kolejne podium dla Ryoyu Kobayashiego (132.5 m/136.5 m), który osiągnął notę przekraczającą łącznie 300 punktów. Tuż za nim, tracąc jedynie pkt, uplasował się Karl Geiger (135 m/131.5 m). Podium uzupełnił natomiast Marius Lindvik, który po próbie na 138.5 metra awansował z początkowo objętej czwartej pozycji. Swojej pozycji nie utrzymał niestety jeden z gospodarzy, Killian Peier (136.5 m/132 m), który ostatecznie stracił jedynie 0.4 punktu do podium. Swój najlepszy wynik uzyskał natomiast zawodnik reprezentujący Rosję. Evgenii Klimov w obu skokach uzyskał 133.5 i 131.5 m i zawody zakończył zdobywając piątą lokatę.

Kolejne pozycje zajmowali; Halvor Egner Granerud (122 m/138.5 m), Anze Lanisek (125 m/132 m), Daniel Huber (137 m/128.5 m), Pius Paschke (133 m/134 m) i Daniel Tschofenig (137.5 m/128 m).

Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła (128 m/128 m) zajął piętnastą lokatę, a tuż za nim wylądował Kamil Stoch z wynikami równymi 125.5 m i 128.5 m. Najlepszy po pierwszym skoku Paweł Wąsek (131.5 m/117.5 m), uplasował się ostatecznie na 19. pozycji. Poza serią finałową znaleźli się natomiast Klemens Murańka (110 m), a także Dawid Kubacki (110.5 m).

Pełne wyniki niedzielnego konkursu możecie znaleźć tutaj.

źródło: informacja własna