Podsumowanie FIS Cup w Notodden

W ubiegły weekend odbyły się dwa kolejne konkursy z cyklu FIS Cup, tym razem w norweskim Notodden. Śmiało można powiedzieć, iż ten weekend zdominowany był przez reprezentantów Austrii, w tym przede wszystkim Clemensa Aignera. Zwyciężył on w obu konkursach, piątkowym i sobotnim, praz wraz z kolegami z reprezentacji umocnił się w klasyfikacji generalnej cyklu.

Piątkowy konkurs Aigner wygrał dwoma skokami na odległość 96. i 97. metrów, wyprzedzając Francisca Moertha (96,5 oraz 95,5 metra) i Hannesa Landerera (99 i 95 metrów). Czołowa dziesiątka konkursu składała się tylko i wyłącznie z Austriaków i Niemców, w tym Richarda Freitaga, który zajął 6. lokatę. Najlepszy z Polaków okazał się być Kacper Juroszek, który „wylądował” na pozycji 18. Konkurs ten został rozegrany 16. platformy startowej.

Pełne wyniki możecie sprawdzić tutaj: https://medias1.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3955/2022JP3955RL.pdf

Sobotnie zmagania zostały poprzedzone serią próbną, w której triumfował Markus Rupitsch. Austriak wyprzedził swoich rodaków, zaś szesnaste miejsce padło łupem Kacpra Juroszka. Następujący później konkurs okazał się kolejnym triumfem Aignera (98,5 oraz 96 metrów), dominującego nad Rupitschem (96,5 i 94,5) oraz Miką Schwannem (97 i 93 metry). Z biało-czerwonych najlepiej wypadł ponownie Kacper Juroszek, który po raz drugi ulokował się na pozycji 18. Zawody te rozegrane zostały z 16. belki startowej.

Pełne wyniki dostępne są tutaj: https://medias2.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3956/2022JP3956RL.pdf

Źródło: informacja własna/fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s