COC Panów w Ruce – Pedersen wygrywa, Zniszczoł dopiero 21

Zaledwie przed chwilą skończył się Puchar Kontynentalny Panów rozegrany na HS142 w Ruce. Zwycięzcą został Robin Pedersen, który skokiem na odległość 138,5 metra wyprzedził Joacima Oedegaarda Bjoerenga i Sondre Ringena, którzy kolejno wylądowali na 134 metrze i 131,5 metra. Najlepszym z Polaków okazał się Aleksander Zniszczoł (131,5 m), który zakończył konkurs na 21. pozycji.

Zmagania na Rukatunturi zostały poprzedzone dwoma treningami i serią próbną, którą zdominował Robin Pedersen. Norweg nie miał sobie równych, po ustaniu skoku na 144 metrze. Zaraz potem odbył się właściwy konkurs. Pierwszą serię rozegrano z 22. belki. Najlepszy okazał się Joacim Oedegaard Bjoereng, który po skoku na 140,5 metra wyprzedzał swojego rodaka, Sondre Ringena (141 m) oraz Anttiego Aalto (137,5 m). W tej serii najlepszy z Polaków okazał się Stefan Hula.

Również druga seria została rozegrana z 22. belki. Ostatecznie zawody wygrał Robin Pedersen, oddając skok na odległość 138,5 metra. Podium uzupełnili dwaj kolejni Norwegowie: prowadzący po pierwszej serii Bjoereng (134 m) oraz Sondre Ringen (131,5 m). Ze względu na niestabilne i zmieniające się warunki wietrzne, większość zawodników utraciło (a kilku zyskało) swoje lokaty po pierwszej serii. Tym razem najlepszy z Polaków był Aleksander Zniszczoł, który ostatecznie uplasował się na 21. miejscu.

Lokaty pozostałych Polaków:

Maciej Kot – 22. miejsce

Stefan Hula – 25. pozycja

Jan Habdas – 27. lokata

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s