COC Pań w Notodden – Sorschag po raz kolejny deklasuje rywalki!

fot: osttirol-online.at

Za nami poranna rywalizacja pań w zawodach drugiej ligi odbywających się w norweskim Notodden. Kolejny sukces odniosła tam reprezentantka Austrii, Sophie Sorschag!

Pierwsza seria należała do Sorschag, która skacząc z 24. belki lądowała na 89 metrze. Luisa Goerlich skacząc z rozbiegu dłuższego o dwa stopnie uzyskała 91 metrów i stała się autorką najdłuższej próby w konkursie. Miejsce w ścisłej czołówce wywalczyła także Julia Muehlbacher (88 m). Przez pierwszą serię przebrnęły również wszystkie reprezentantki Biało-Czerwonych.

Seria finałowa nie przyniosła zmian na podium. Austriacka skoczkini uzyskała wyniki 89 i 92.5 m (263.1 punktów) i pewnie objęła prowadzenie w konkursie. Niespełna piętnaście punktów za nią uplasowała się reprezentantka Niemiec. Luisa Goerlich uzyskała odpowiednio 91 m i 95 m, jednak znakomite, najdłuższe skoki nie pozwoliły jej wskoczyć na pierwsze miejsce podium. Trzecią pozycję wywalczyła Julia Muehlbacher (88 m/89 m) że zdobyczą równą 233.2 punktów.

Czołową piątkę uzupełniły kolejne reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów. Josephine Laue uzyskała odległości równe 83.5 m oraz 88 m, natomiast Michelle Goebel 82 m i 83 m.

W „TOP10” znalazły się natomiast Annika Belshaw ( 82.5 m/81.5 m), Hannah Wiegele (87 m/78.5 m), Katharina Ellmauer (81 m/82 m), Anastasiia Subbotina (79.5 m/82 m), a także Sophie Kothbauer (80 m/78.5 m).

Najlepszą z Polek, uplasowaną na 18. miejscu, była Joanna Szwab (74 m/80.5 m). Natomiast Pola Bełtowska (63 m/71.5 m) i Sara Tajner (70 m/69 m) objęły kolejno dwudzieste siódme oraz dwudzieste ósme miejsce.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s