PŚ w Engelbergu – Ryoyu Kobayashi wygrywa kwalifikacje!

Po zmaganiach w Klingenthal zawodnicy przenieśli się do Engelbergu, na ostatnie zawody przed świętami. Na piątek zaplanowano kwalifikacje, w których najlepiej poradził sobie Ryoyu Kobayashi.

Kwalifikacje panów rozpoczęły się z 16. belki startowej. Zawodnikom, podobnie jak w poprzedzających kwalifikacje treningach, towarzyszyły podmuchy w plecy, które momentami dochodziły do nawet 1 m/s. Najsłabszym skokiem kwalifikacji mógł „pochwalić się” Koreańczyk Heung Chul Choi, który skoczył zaledwie 92.5 m. Dalekim skokiem mógł natomiast pochwalić się prezentujący dobrą formę od początku sezonu Słoweniec Lovro Kos, który wylądował na 136 m. Po jego skoku jury zdecydowało się obniżyć belkę na 15. poziom. Warunki również wydawały się uspokajać i zawodnicy skaczący z dalszymi numerami startowymi oddawali swoje próby przy niemal niezauważalnych podmuchach w plecy. Wysoką dyspozycję potwierdził drugi z podopiecznych Roberta Hrgoty, Timi Zajc, który skoczył 136.5 m. Ostatecznie jednak 3 tysiące franków szwajcarskich ponownie powędrowało do Ryoyu Kobayashiego, który, podobnie jak Słoweniec, skoczył 136.5 m, jednak w gorszych warunkach wietrznych.

Awans do sobotniego konkursu wywalczyło pięciu Polaków. Jedynie Piotr Żyła (107 m) i Klemens Murańka (110 m) nie zmieścili się w ’50’. Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się być Kamil Stoch, któremu skok na 132 m pozwolił na zajęcie 5. miejsca. Na bardzo wysokim 19. miejscu uplasował się Andrzej Stękała (132 m). 33. był Paweł Wąsek (127 m), 42. Jakub Wolny (119.5 m), a 48. Dawid Kubacki (124 m).

Kontrolerzy doszukali się nieprawidłowości w kombinezonie Andrieja Waskuła, który został zdyskwalifikowany jeszcze przed oddaniem skoku. Do nieprzyjemnej sytuacji doszło również w trakcie skoku Ilyi Mańkowa, który po wylądowaniu stracił równowagę i zaliczył upadek. Na szczęście młody rosyjski skoczek zszedł ze skoczni o swoich siłach. Dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon dostał też Artti Aigro.

Pełne wyniki kwalifikacji możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s