PŚ pań w Ramsau – Marita Kramer wygrywa piątkowy konkurs!

Po pewnym zwycięstwie w piątkowych kwalifikacjach, 20-letnia Marita Kramer ponownie udowodniła, że wypracowała wysoką formę i po raz piąty tej zimy odniosła triumf w zawodach Pucharu Świata. Zaraz za holenderską skoczkinią uplasowały się Katharina Althaus i Ursa Bogataj.

Rywalizacja pań rozpoczęła się z 21. belki. W pierwszej serii konkursowej panowały bardzo podobne warunki do tych z serii próbnej, a więc wiatr wiał z tyłu skoczni, momentami osiągając moc nawet 1 m/s. Najkrótszy skok pierwszej serii oddała Japonka, Yuki Ito, która skoczyła zaledwie 71 m. Pierwszą zawodniczką, która zbliżyła się do punktu konstrukcyjnego skoczni była Yuka Seto, która skoczyła 89.5 m, natomiast pierwszą, która przekroczyła dziewięćdziesiąty metr była Frida Westman, która wykorzystała chwilową zmianę warunków i skoczyła 93 m. Dość sensacyjnie do drugiej serii nie awansowały Chiara Kreuzer i Yuki Ito, które w swoich nie próbach nie przekroczyły osiemdziesiątego metra. Jury zdecydowało o obniżeniu belki na 20. na skoki dziesięciu najlepszych zawodniczek, jednak po skoku Niki Kriznar na 93.5 m ponownie zdecydowało o obniżeniu belki, tym razem na 19. Po pierwszej serii na prowadzenie wyszła liderka Pucharu Świata, Marita Kramer, która skoczyła 92 m. Zaraz za Holenderką znalazły się Katharina Althaus oraz Ursa Bogataj.

Seria finałowa rozpoczęła się z 20. belki. Rywalizację w drugiej serii rozpoczęła Bing Dong, która skoczyła zaledwie 68 m. Wiatr w dalszym ciągu nie pomagał zawodniczkom, wiejąc cały czas z tyłu skoczni z mocą sięgającą nawet 1.5 m/s. Niestety, nie wszystkie zawodniczki były w stanie poradzić sobie z trudnymi warunkami panującymi na skoczni, przez co mogliśmy oglądać dość liczne spadki zawodniczek w porównaniu do pierwszej serii. W przeciwieństwie do pierwszej serii konkursowej, jury nie zdecydowało się na obniżenie rozbiegu dla najlepszej ’10’. Pierwszą zawodniczką, która przekroczyła punk K w serii finałowej była Daniela Iraschko-Stolz, która skoczyła 90.5 m. Nika Kriznar wykorzystała zmienione warunki i wyrównała rekord skoczni należący do Marity Kramer, skacząc 96 m. Po rekordowej próbie Słowenki jury obniżyło jednak belkę na 19. Marita Kramer potwierdziła wysoką formę wygrywając swój piąty konkurs w sezonie, skacząc 92 i 90 m. Zaraz za Holenderką, ze stratą 4.1 punktu uplasowała się Katharina Althaus (88.5 m/90 m), zaś trzecie miejsce utrzymała Ursa Bogataj (90 m/89 m), która do liderki straciła 7.7 pkt. Zaraz za podium, podobnie jak w Klingenthal, uplasowała się Japonka, Sara Takanashi (90.5 m/88 m). Niestety, skok na rekord obiektu nie zapewnił podium Nice Kriznar, która zakończyła zmagania na 6. pozycji.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s