PŚ Pań w Ramsau – serie trengowe dla Marity Kramer i Niki Kriznar!

Po rywalizacji na dużej skoczni w Klingenthal, najlepsze zawodniczki przeniosły się do Austrii, aby tam rywalizować na normalnej skoczni w Ramsau. W poprzedzających kwalifikacje treningach najlepiej poradziła sobie liderka Pucharu Świata, Marita Kramer oraz zdobywczyni Kryształowej Kuli za sezon 2020/21, Nika Kriznar.

I trening:

Jury zdecydowało o ustawieniu belki na 18. poziomie. Warunki w trakcie pierwszej serii treningowej były bardzo dobre, próbom zawodniczek towarzyszyły podmuchy pod narty, które momentami osiągały moc sięgającą nawet 1.40 m/s. Niestety, nawet tak mocne podmuchy nie pomogły niektórym zawodniczkom. Najkrótszy skok w pierwszym treningu oddała debiutująca w zawodach Pucharu Świata Czeszka Anezka Indrackova, która skoczyła zaledwie 51.5 m. Po skoku powracającej do rywalizacji Cariny Vogt jury zdecydowało o podniesieniu belki o dwa poziomy, tak więc skoczkinie oddawały swoje skoki z 20. platformy startowej. Okazało się, że zmiana belki była spowodowana warunkami w powietrzu – wiatr nie pomagał już tak bardzo zawodniczkom, które skakały z bardzo delikatnymi podmuchami pod narty bądź też z niekorzystnym, tylnym wiatrem. Bardzo dobrze w pierwszym treningu poradziła sobie zdobywczyni Kryształowej Kuli z poprzedniego sezonu. Nika Kriznar jako pierwsza zbliżyła się do punktu konstrukcyjnego skoczni skacząc 89.5 m. Po skoku Ursy Bogataj na 87.5 metra jury zdecydowało się wrócić do belki 18. na skoki Kathariny Althaus oraz Marity Kramer. W pierwszym treningu najlepiej poradziła sobie Marita Kramer, która jako jedyna pokonała punk konstrukcyjny skoczni skacząc 93 m. Zaraz za nią uplasowały się 3 Słowenki – Nika Kriznar (która do Austraczki traciła prawie 17 punktów), Ursa Bogataj i Ema Klinec.

Najlepszą z Polek okazała się być Kinga Rajda, której skok 74 m pozwolił na zajęcie 44. miejsca, Nicole Konderla (69 m) po swojej próbie była 46., zaś ostatnie, 57. miejsce zajęła Anna Twardosz (62.5 m), która swój skok zakończyła z zerowym dorobkiem punktowym.

II trening:

Ze względu na niesprzyjające warunki w drugiej serii treningowej, jury zadecydowało o ustawieniu belki na 20. poziomie. Rozpoczynająca rywalizację Rumunka Alessia Mitu-Cosca oraz Kanadyjka Natalie Eilers oddały najkrótszy skok w tej serii, uzyskując zaledwie 51 m. Jako, że warunki z czasem coraz bardziej się pogarszały (wiatr wiał z mocą nawet 0.9 m/s w plecy), jury zdecydowało się podnieść belkę o dwa poziomy. Ze względu na ciężkie warunki, wiele zawodniczek miało problemy aby dolecieć do 80 metra na skoczni. Pierwszą zawodniczką, której się to udało była skacząca jako dwudziesta ósma Anna Szpyniewa, która skoczyła 81 m. Anna Ruprecht, korzystając z dobrych warunków wietrznych (ok 0.3 m/s pod narty) jako pierwsza zawodniczka wylądowała na punkcie konstrukcyjnym skoczni Mattensprunganlage. Jako druga za 90 metr skoczyła Thea Minyan Bjoerseth, która oddała skok na 91 m. Po tej próbie jury zadecydowało o obniżeniu belki na 20. poziom. Niestety, warunki ponownie nie sprzyjały i nie pomagały zawodniczkom, przez co wiele z bardziej doświadczonych skoczkiń oddawało słabsze próby. Mimo to, Nika Kriznar ponownie pokazała, że jest w dobrej formie i skoczyła 92 m. Tym razem jury nie zdecydowało się obniżyć belki dla dwóch ostatnich zawodniczek. Ze względu na odpuszczenie drugiego treningu przez Maritę Kramer, druga seria treningowa padła łupem Niki Kriznar, za którą, jak w pierwszym treningu, uplasowały się Ursa Bogataj i Ema Klinec. Dość sensacyjnie na 4. miejscu uplasowała się Szwedka, Frida Westman.

Nicole Konderla, skacząc w ciężkich warunkach (prawie 1 m/s w plecy) oddała skok na 69 m, co pozwoliło jej na zajęcie 42. miejsca. Kinga Rajda, po skoku na 69 m przegrała ze swoją młodszą przyjaciółką z kadry, Nicole Konderlą i zajęła 47. miejsce. Anna Twardosz, po swoim skoku na 58 m ponownie nie uzyskała punktów i zakończyła trening na ostatnim, 55. miejscu.

Pełne wyniki treningów możecie znaleźć tutaj.

Na godzinę 17:00 zaplanowane zostały kwalifikacje Pań.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s