PŚ Pań w Ramsau – Marita Kramer wygrywa kwalifikacje!

Po skokach w seriach treningowych przyszedł czas na walkę o awans do piątkowego konkursu oraz o ewentualny, przedświąteczny „zastrzyk gotówki”. W kwalifikacjach najlepiej poradziła sobie Marita Kramer, za którą uplasowały się Sara Takanashi i Ursa Bogataj. Najlepsza z Polek, Kinga Rajda, zajęła dopiero 51. miejsce.

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, organizatorzy zadecydowali, że zawodniczki będą oddawać swoje próby z 22. belki. Jako pierwsza swój skok oddała Alessia Mitu-Cosca, która skacząc z dość mocno wiejącym wiatrem w plecy (ponad 1.3 m/s z tyłu skoczni) wylądowała na zaledwie 50. metrze. Niestety, warunki nie pomagały pierwszym skoczkiniom, które musiały się mierzyć z naprawdę mocnymi podmuchami tylnego wiatru. Nie wszystkie zawodniczki były w stanie sobie poradzić z ciężkimi warunkami i bardzo duża ilość oddawała skok przed osiemdziesiąty metr. Bardzo dobrze w ciężkich warunkach poradziła sobie Lara Malsiner, która oddała skok na 82 m. Próba ta pozwoliła Włoszce na dość długie prowadzenie w kwalifikacjach. Wraz z upływem czasu warunki w powietrzu stawały się coraz gorsze, niektóre z Pań oddawały swoje skoki, gdy wiatromierze wskazywały nawet 1.6 m/s w plecy. Eva Pinkelnig wykorzystała fakt, że w trakcie jej skoku wiatr zmienił kierunek i jako pierwsza oddała skok za punkt konstrukcyjny skoczni, lądując na 92 m. Po tej próbie jury zdecydowało się obniżyć belkę na 20. poziom. Dobrą formę ponownie potwierdziła Nika Kriznar, która skoczyła 90 m. Sara Takanashi, która w obu seriach treningowych plasowała się pod koniec pierwszej dziesiątki, mimo dość mocnych podmuchów w plecy, sięgających nawet 1 m/s, skoczyła 91.5 m i wyprzedziła Słowenkę. Po skoku Silje Opseth na 83 m jury ponownie zdecydowało się obniżyć belkę dla trzech najlepszych zawodniczek, tym razem na poziom 18. Ursa Bogataj również potwierdziła wysoką formę i oddała skok na 90 m. Marita Kramer ponownie pokazała moc i skokiem na 94 m wygrała kwalifikacje, o prawie 8 punktów pokonując drugą Sarę Takanashi. Trzecia była Ursa Bogataj.

Najlepszą z Polek, podobnie jak w pierwszym treningu, okazała się być Kinga Rajda, która skoczyła 69 m. Niestety, skok ten nie wystarczył na awans do piątkowego konkursu. Nicole Konderla, skacząc w trudnych warunkach (prawie 1.5 m/s w plecy) skoczyła zaledwie 61 m, plasując się zaraz za Anną Twardosz która, po swoim skoku na 66 m zajęła 56. miejsce.

Do startu w kwalifikacjach nie została dopuszczona reprezentantka Kazachstanu, Veronika Shishkina, która już podczas pierwszej kontroli na górze skoczni została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon. Nieprawidłowości w kombinezonie dopatrzono się również u Tetiany Pylypchuk, która została zdyskwalifikowana już po swoim skoku.

Pełne wyniki kwalifikacji możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s