Podsumowanie FIS Cup Pań i Panów w Kanderstegu

W ubiegły weekend miały miejsce zawody z cyklu FIS Cup, które tym razem odbyły się w miejscowości Kandersteg. Na starcie sobotniego i niedzielnego konkursu pojawiło się 52 skoczków, w tym także sześciu reprezentantów Polski. Do tej pory zostało rozegranych 16 zmagań z tego cyklu. Zapraszamy więc na krótkie podsumowanie tych niedawnych.

W treningu przed sobotnim konkursem najlepiej zaprezentował się „przystojny młodzieniec”, czyli Alex Insam, który wyprzedził Austriaków oraz Niemców. Natomiast w rozegranej później serii próbnej, na pozycji lidera uplasował się Justin Lisso, przed Clemesem Aignerem i Eliasem Medwedem. Tego samego dnia odbył się także pierwszy konkurs indywidualny. Jego zwycięzcą został Francisco Moerth, wyprzedzając Timona-Pascala Kahofera oraz wspomnianego już Aignera. Do drugiej serii tych zmagań awansowało 4 Polaków. Najlepszy z nich, Arkadiusz Jojko „wyskakał” 13. lokatę.

Wyniki tego konkursu można zobaczyć tutaj: https://medias3.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3806/2022JP3806RL.pdf

W niedzielę rozegrany został drugi konkurs. Tym razem w serii próbnej królował Richard Freitag, który nie poddaje się z szukaniem formy. Niemiec wyprzedził kolejno 4 Austriaków oraz swoich kolegów z reprezentacji. Najlepszym z Polaków okazał się być Kacper Juroszek – młody zawodnik zajął 12. miejsce. Niedzielny konkurs jednoznacznie wygrał Elias Medwed, górując nad Clemensen Aignerem i Francisko Moerthem. I również tym razem to właśnie Arkadiusz Jojko zaprezentował się najlepiej z biało-czerwonych, plasując się na 15. pozycji.

Szczegóły konkursu i pełne wyniki są dostępne tu: https://medias3.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3806/2022JP3806RL.pdf

Po 16 konkursach „trzeciej ligi” na prowadzenie wysunął się Francisco Moerth. Co ważne, drugi w klasyfikacji generalnej jest Jan Habdas, który niestety traci do lidera ponad 200 punktów. Trzeci jest Janni Reisenhauer.

Jeśli zaś chodzi o panie, to niestety, sytuacja malowała się nieco gorzej. Zaledwie 15 zawodniczek zgłosiło się do konkursu. W Szwajcarskiej miejscowości najlepszej zaprezentowała się młoda Francuska, Emma Chervet, nad Włoszką Martiną Ambrossi i Rosjanką Kseniią Piskunovą. Na starcie nie zobaczyliśmy żadnej Polki. 17-latka wygrała również niedzielny konkurs. Tym razem jednak po piętach deptała jej reprezentantka gospodarzy, Sina Arnet, oraz Niemka, Ana-Fay Scharfenberg. W drugim konkursie, na 15 pań, dwie zostały zdyskwalifikowane.

Tak wygląda klasyfikacja generalna FIS Cupu Pań: https://medias3.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3807/2022JP3807STC.pdf

Źródło: informacja własna/fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s