PŚ w Klingenthal – Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach, bez Stocha w konkursie

W kwalifikacjach przed dzisiejszym konkursem w niemieckim Klingenthal najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził Kiliana Peiera i Karla Geigera. Wszyscy Polacy, choć występowali w okrojonym składzie, weszli do konkursu. Najlepszy okazał się Piotr Żyła, który uplasował się na 17. pozycji. Start konkursu o 16.00.

O godz. 14.00 rozpoczęły się kwalifikacje do ostatniego już konkursu w Klingenthal. Po raz trzeci w tym sezonie najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Japończyk, który powraca do rywalizacji w PŚ po 10-dniowej kwarantannie w Finlandii, lądował na 137 metrze i wyprzedził drugiego Kiliana Peiera (135 m) o 4,1 punkta. Na 3. miejscu znalazł się lider klasyfikacji generalnej – Karl Geiger. Niemiec uzyskał odległość 136 metrów i stracił do Japończyka 4,2 punkta.

Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Stefana Horngachera. Oprócz Karla Geigera, który uplasował się na 3. lokacie, miejsca od 4 do 6 należały kolejno do Markusa Eisenbichlera, Stephana Leyhe i Andreasa Wellingera. Pech spotkał za to Kevina Bicknera i Domena Prevca, którzy zostali zdyskwalifikowani za nieprzepisowy kombinezon. W przypadku Słoweńca, to już druga taka sytuacja w tym sezonie.

Na belce startowej zasiadło dziś jednak tylko trzech Polaków. Zabrakło Kamila Stocha, który był zmuszony zrezygnować z dzisiejszej rywalizacji z powodu silnego zapalenia zatok. Pozostała trójka znalazła się na szczęście w czołowej „50”. Najlepszy okazał się Piotr Żyła, który po skoku na 130,5 metra został sklasyfikowany na 17. pozycji. Dalej znalazł się Aleksander Zniszczoł z odległością 123,5 metra i 38. lokatą, a na miejscu 41. znalazł się natomiast Paweł Wąsek, który skoczył 120,5 metra.

pełne wyniki kwalifikacji znajdziecie tutaj, a start konkursu już o godz. 16.00

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s