COC Pań w Vikersund – Sophie Sorschag wygrywa niedzielny konkurs!

fot.: osttirol-online.at

Najlepszą zawodniczką drugiego z norweskich konkursów Pucharu Kontynentalnego Pań została jedna z faworytek, Sophie Sorschag. Zaraz za Austriaczką uplasowały się dwie Słowenki – Jerneja Repinc-Zupancic oraz Nika Vetrih. Najlepsza z Polek, Joanna Szwab, zakończyła zmagania na 21. pozycji.

Jury postanowiło, że w pierwszej serii zawodów ustawi belkę dla zawodniczek na 12. poziomie. Warunki pogodowe nie ułatwiały skakania, ponieważ skokom zawodniczek towarzyszyły dość intensywne opady śniegu. Próbom skoczkiń, podobnie jak w serii próbnej, towarzyszyły również zmienne warunki wietrzne. Wiatr jednak wiał dość delikatnie i nie przeszkadzał zawodniczkom. Pierwszą, która oddała skok w okolice setnego metra była Frida Berger, która wylądowała dokładnie na 100. metrze. Zaraz po reprezentantce gospodarzy, dobrym i dalekim skokiem popisała się Nika Vetrih, która wylądowała na 107.5 m. Na prośbę trenera jedna z faworytek dzisiejszego konkursu, Sophie Sorschag, oddała skok z 10. belki startowej i wylądowała na 105 metrze. Próba ta pozwoliła Austriaczce dość pewnie wyprzedzić Słowenkę Vetrih. Bardzo dobrą popisała się również zwyciężczyni wczorajszych zawodów, Jerneja Repinc-Zupancic, która skoczyła 109 m, która po swoim skoku uplasowała się zaraz za Sophie Sorschag.

Po pierwszej serii na prowadzenie wyszła Sophie Sorschag. Zaraz za Austriaczką uplasowały się Jerneja Repinc-Zupancic oraz Nika Vetrih. Najlepsza z Polek, Pola Bełtowska, uplasowała się na 20. miejscu. Joanna Szwab zajęła 22. miejsce, zaś 25. była Sara Tajner. Do serii finałowej jako jedyna nie weszła jedynie Cara Larson, która zajęła 31. miejsce.

Podobnie jak we wczorajszym konkursie, ze startu zmuszona była zrezygnować Amerykanka Paige Jones, której sprzęt nie doleciał do Norwegii oraz Czeszka, Veronika Jencova, która zaliczyła dość groźny upadek we wczorajszym konkursie. Jak się okazało, Czeszka po upadku doznała dość poważnej kontuzji kolana i będzie zmuszona zrobić chwilową przerwę od skakania. Dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon dostała Elizaveta Mokhova z Rosji.

Seria finałowa, tak jak pierwsza seria, rozpoczęła się z 12. belki. W przeciwieństwie do pierwszej serii, w finale próbom skoczkiń towarzyszyły delikatne podmuchy pod narty, które bardziej ułatwiały zawodniczkom oddawanie dalszych prób. Pierwszą zawodniczką, która zbliżyła się do setnego metra była Rosjanka, Anastasiia Subbotina, która wylądowała na 99. metrze. Bardzo dobrą próbą popisała się Hannah Wiegele, która oddała skok na 101 m. Dalekimi, ponad stu metrowymi skokami mogło pochwalić się siedem zawodniczek.

Ostatecznie zawody wygrała prowadząca po pierwszej serii Sophie Sorschag, która ponownie oddała swój skok z 10. belki (105 m/107 m). Drugie miejsce, ze stratą 25.6 punktu obroniła Jerneja Repinc-Zupancic (109.5 m/107 m), zaś trzecia była Nika Vetrih (107.5 m/102 m), która do zwyciężczyni straciła 45.5 punktu.

Najlepszą z Polek okazała się Joanna Szwab, która po swoich skokach zajęła 21. miejsce (87.5 m/89 m). Zaraz za nią uplasowała się Pola Bełtowska (88 m/87.5 m), zaś Sara Tajner utrzymała 25. lokatę (84 m/83.5 m).

Dzięki dwóm miejscom na podium wywalczonym w Norwegii, Sophie Sorschag, razem z Dianą Toropochenową zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Zaraz za nimi, ze stratą zaledwie ośmiu punktów znajduje się druga z Rosjanek, Mariia Jakowlewa. Polki w klasyfikacji zajmują dość odległe miejsca: najlepszae z naszych reprezentantek, Pola Bełtowska oraz Joanna Szwab zajmują ex aequo 33. miejsce (25 punktów), zaś Sara Tajner jest 38. (15 punktów).

Pełne wyniki konkursu można znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s