PŚ Pań w Klingenthal – pewne zwycięstwo Marity Kramer!

Drugi konkurs Pań na Vogtland Arenie okazał się niezwykle dobry dla Marity Kramer. Austriaczka pewnie odniosła zwycięstwo, zaś za jej plecami na kolejnych stopniach podium uplasowały się Silje Opseth i Katharina Altahus. Najlepsza z Polek, Kinga Rajda, zakończyła zmagania na 29. miejscu.

Zmagania pań w pierwszej serii rozpoczęły się z belki 21. Skokom pierwszych zawodniczek towarzyszyły bardzo mocne podmuchy pod narty, sięgające nawet 1.4 m/s pod narty. Dzięki bardzo sprzyjającym warunkom, wiele zawodniczek osiągało lepsze wyniki niż we wczorajszych zawodach. Niestety, w połowie stawki warunki się drastycznie zmieniły i zawodniczki skakały z delikatniejszymi podmuchami pod narty, a momentami z podmuchami w plecy. Dość sensacyjnie do serii finałowej nie zakwalifikowała się Japonka Kaori Iwabuchi, która piątkowe zawody zakończyła na wysokiej, 6. pozycji. Po pierwszej serii na prowadzenie wyszła Marita Kramer, która skoczyła 137 m. Drugie miejsce zajęła Silje Opseth (130 m), zaś trzecia była Katharina Althaus (129.5 m).

Kinga Rajda, po skoku na 105 m, po raz pierwszy w sezonie zakwalifikowała się do serii finałowej sobotnich zawodów. Po pierwszej serii nasza reprezentantka zajmowała 30. miejsce.

Seria finałowa ponownie została rozegrana z 21. belki startowej. Podobnie jak w pierwszej serii, warunki nie ułatwiały dalekiego skakania, ponieważ wiele zawodniczek trafiało na podmuchy w plecy. Mimo delikatnie niesprzyjających warunków seria finałowa została przeprowadzona bez większych problemów oraz przerw. Bardzo dobrym skokiem w drugiej serii popisała się Daniela raschko-Stolz. Austriacka zawodniczka oddała skok na 131 m, który pozwolił jej awansować o 6 pozycji, dzięki czemu awansowała na 6. miejsce. Niesamowitym skokiem popisała się Japonka, Sara Takanashi, która skoczyła 140 m. Niestety, tak niesamowita próba nie wystarczyła do stanięcia na podium, ponieważ Japonka zakończyła zmagania na 4. miejscu. Dwunastą wygraną w karierze ponownie mogła się cieszyć Marita Kramer (137 m/134 m), która o 21.3 punktu wyprzedziła drugą Silje Opseth (130 m/130 m), oraz o 23.8 punktu Katharinę Althaus (129.5 m/127 m). Kinga Rajda zakończyła zmagania na 29. miejscu (105 m/103 m).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata umocniła się Marita Kramer, która ma na swoim koncie 530 punktów. Drugie miejsce, ze stratą 149 punktów do liderki, zajmuje Katharina Altahus (381 punktów), zaś trzecie Ursa Bogataj (335 punktów, 195 punktów straty do Kramer). Kinga Rajda po dzisiejszym konkursie zajmuje 44. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pełne wyniki zawodów można znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s