COC Pań w Vikersund – Jerneja Repnic Zupancic najlepsza w sobotnim konkursie

 fot. Klaus Purucker

W norweskim Vikersund odbyły się zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego, w których najlepsza okazała się Jerneja Repnic Zupancic. W trzydziestce znalazły się trzy Polki!

Pierwsza seria zakończyła się prowadzeniem Słowenki. Jerneja zdeklasowała rywalki skokiem na 104 metry. Drugą pozycję, tracąc niespełna osiem punktów, zdobyła Ksenia Kabulkova (102.5 m), a czołową trójkę, po skoku na 101 metrów, uzupełniła austriacka skoczkini, Julia Muehlbacher.

Repnic Zupancic utrzymała przewagę nad rywalkami także po drugiej próbie w konkursie. Swoje zwycięstwo potwierdziła kolejnym skokiem na 104 metry. Za nią ponownie znalazła się reprezentantka Rosji. Kabulkova uzyskała jedynie 96.5 metra i straciła 21.1 punktu do pierwszego stopnia podium. Podium po raz kolejny uzupełniła Julia Muehlbacher (98 m), która zdołała utrzymać przewagę nad innymi reprezentantkami kraju. To właśnie Hannah Wiegle (92 m/98.5 m) i Sophie Sorschag (86.5 m/106.5 m) plasowały się na kolejnych miejscach.

Pola Bełtowska była najlepsza z reprezentujących nas pań. W swoich skokach uzyskała odpowiednio 95 m/88 m i zawody zakończyła na 15. pozycji. W serii finałowej mogliśmy oglądać także Joannę Szwab (87.5 m/89 m) oraz Sarę Tajner (85 m/81.5 m). Zawodniczki znalazły się odpowiednio na 16. i 22. miejscu.

Podczas pierwszej serii konkursowej mogliśmy oglądać groźne upadki dwóch zawodniczek. Sophie Sorschag, dotychczas najlepsza podczas treningów, w swoim skoku nie dała rady utrzymać stabilnej pozycji i upadła po swojej próbie odnotwanej na 86.5 m. W wyniku słabej odległości oraz ocen uplasowała się dopiero w połowie trzeciej dziesiątki. Drugi, o wiele groźniejszy upadek, oglądaliśmy podczas próby Veroniki Jencowej. Reprezentantka Czech oddała skok na 95.5 metra, lecz nie ustała próby. Po niej długo powstrzymywano wznowienie rywalizacji, a według najnowszych informacji Czeszka skarży się na problemy z kolanem.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s