fot: siol.net
Już za chwilę rozpocznie się pierwsza seria konkursowa PŚ Pań w niemieckim Klingenthal. W serii próbnej bezpośrednio poprzedzającej zawody najlepsza okazała się Ursa Bogataj, która wyprzedziła Maritę Kramer i Silje Opseth. Jedyna Polka w konkursie – Kinga Rajda była 30.
Dzisiejszą serię próbną rozgrywano kolejno z 22., 21. i 20. belki startowej. Tym razem to Słowenka okazała się nie mieć sobie równych. Ursa Boagataj lądowała na 127 metrze i wyprzedziła dominującą dotychczas w Klingenthal Maritę Kramer, która oddała skok na odległość 125 metrów. Czołową trójkę uzupełniła Norweżka Silje Opseth z odegłością 127 metrów.
W najlepszej piątce znalazły się też dobrze spisująca się ostatnio Yuki Ito (128,5m) i obrończyni Kryształowej Kuli z poprzedniego sezonu – Nika Kriznar (124,5m). Pierwszą dziesiątkę zamknełą natomiast Austriaczka – Eva Pinkelnig ze skokiem na 120,5 metra.
W rywalizacji brała udział tylko jedna reprezentantka Polski – Kinga Rajda. Polka oddała skok na 104 metry z 22. belki startowej, co dało jej ostatecznie 30. pozycję
Start konkursu o 15.00, a pełne wyniki serii próbnej znajdziecie tutaj.
źródło: FiS