PŚ Pań w Klingenthal – Marita Kramer górą w czwartkowych treningach!

W czwartek 60 najlepszych zawodniczek z 17 krajów wzięło udział w treningach poprzedzających serię kwalifikacyjną. W obu seriach treningowych najlepiej spisała się liderka Pucharu Świata, Marita Kramer.

Ze względu na problemy z silnymi podmuchami wiatru start pierwszej serii treningowej został opóźniony o 5 minut. Panie rozpoczęły zmagania z 26. belki. Zawodniczki skaczące na początku stawki musiały się mierzyć z wiatrem wiejącym nie tylko pod narty, ale również w plecy, co sprawiało, że wiele z nich miało problem z oddaniem skoku w okolice setnego metra. Pierwszą zawodniczką, która przekroczyła barierę stu metrów była Finka, Jenny Rautionaho, która skoczyła 103 m. Jury obniżyło belkę o jeden poziom na skoku pięciu najlepszych zawodniczek w klasyfikacji generalnej, dzięki czemu otrzymywały one 3.5 punktu za obniżony rozbieg. Jedyną zawodniczką, która przekroczyła punkt konstrukcyjny Vogtland Areny była Marita Kramer, która skokiem na 131 m zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszym treningu.

Najlepszą z Polek w pierwszym treningu była Kinga Rajda, która skacząc w bardzo korzystnych warunkach wylądowała na 104.5 m. Nicole Konderla (97 ) i Anna Twardosz (87 m) po swoich skokach uplasowały się pod koniec stawki, odpowiednio na miejscach 47. i ostatnim 52. z zerowym dorobkiem punktowym.

Druga seria treningowa została przeprowadzona z 25. belki startowej. Zawodniczki od samego początku musiały się mierzyć z podmuchami w plecy. Tym razem jednak nie trzeba było długo czekać na pierwszy skok za granicę 100 metrów. W drugiej serii treningowej jury postanowiło szybciej obniżyć belkę najlepszym zawodniczkom, dzięki czemu Lisa Eder oddała swój skok z 24. bramki startowej. Po skoku Silje Opseth na 129.5 m jury ponownie obniżyło rozbieg. Ursa Bogataj oddała swój skok z 23. belki, zaś skacząca po niej Ema Klinec i Marita Kramer – z 22. Młoda Austriaczka ponownie sięgnęła po zwycięstwo, tym razem skacząc 127.5 m. W przeciwieństwie do pierwszego treningu, po tym skoku Austriaczka wyrobiła sobie tylko pół punktu przewagi nad drugą Silje Opseth. Kaori Iwabuchi i Katharina Althaus zrezygnowały ze startu w drugiej serii treningowej.

Najlepszą z Polek ponownie okazała się Kinga Rajda, która skoczyła 107 m, dzięki czemu zakończyła trening na wysokim, 20. miejscu. Nicole Konderla po skoku na 94.5 m zajęła 44. miejsce, zaś Anna Twardosz (84.5 m) ponownie zakończyła trening bez punktów za swój skok.

Pełne wyniki treningu można znaleźć tutaj, zaś kwalifikacje pań rozpoczną się o godzinie 17:32.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s