PŚ Pań w Klingenthal – Marita Kramer bezkonkurencyjna w kwalifikacjach, jedna Polka w konkursie

fot.: slsv.at

Puchar Świata zawitał dziś do niemieckiego Klingenthal, gdzie czekają nas zarówno zmagania pań jak i panów. W przed chwilą zakończonych kwalifikacjach kobiet przed piątkowym konkursem najlepsza okazała się Marita Kramer, która wyprzedziła Ursę Bogataj i Silje Opseth. Do konkursu dostała się jedna z Polek – Kinga Rajda.

O godz. 18.00 rozegrano kwalifikacje na obiekcie HS140 do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Podobnie jak w treningach, triumfowała Austriaczka Marita Kramer, która z odległością 140 metrów wyprzedziła Słowenkę Ursę Bogataj (132,5m) i Norweżkę Silje Opseth (139,5m). Czołową piątkę uzupełniły Nika Kriznar (132,5m) i Sara Takanashi (130m), które także świetnie spisują się w trwającym sezonie.

W kwalifikacjach brały udział trzy Polki: Kinga Rajda, Nicole Konderla i Anna Twardosz. Niestety, tylko Kindze, która skoczyła na odległość 112,5 metra, udało się awansować do jutrzejszego konkursu. Bliska temu była też Nicole Konderla, która ostatecznie ukończyła rywalizację na 43. pozycji.

  • Kinga Rajda – 112,5 m – 24. lokata
  • Nicole Konderla – 98 m – 43. lokata
  • Anna Twardosz – 81,5 m – 59. lokata

Pełne wyniki dzisiejszej rywalizacji można sprawdzić tutaj, a już jutro, o godz. 15.00, czeka nas pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych przewidzianych w Klingenthal.

źródło: FiS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s