PŚ Pań w Lillehammer – trening i kwalifikacje padają łupem Emy Klinec!

Przed chwilą zakończyły się dwie serie poprzedzające niedzielną rywalizację indywidualną na Lysgardsbakken w Lillehammer. Trening wygrała Ema Klinec, która pokonała rywalki również w kwalifikacjach.

Dzisiejsze rozgrywki przeniosły się na większą skocznię, o rozmiarze HS140. Podczas pierwszej próby triumfowała tam jedna z czołowych zawodniczek. Słowenka Ema Klinec wylądowała najdalej ze wszystkich zawodniczek i skokiem na 134 metry wyprzedziła resztę stawki. Niespełna 10 punktów za nią trening zakończyła Marita Kramer z próbą wylądowaną na 129.5 m, a na trzecie miejsce wskoczyła kolejna z reprezentantek Austrii, Eva Pinkeling (130 m). Czołową piątkę uzupełniła Silje Opseth (122.5 m), a także kolejna zawodniczka z Austrii, Daniela Iraschko-Stolz (122.5 m).

Najlepszą z Polek była Nicole Konderla, która uzyskała 98.5 m i uplasowała się pod koniec trzeciej dziesiątki. Trzydzieste czwarte miejsce wywalczyła Kinga Rajda z wynikiem 96.5 m. Anna Twardosz oraz Kamila Karpiel zajęły 46. lokatę. Skoczyły odpowiednio 87 oraz 79 metrów.

Seria treningowa rozgrywana była z 11., oraz 12. belki startowej.

Podczas kwalifikacji po raz kolejny zatriumfowała Klinec (129.5 m). Tym razem Słowenka znalazła się w czołówce przed Maritą Kramer (127.5 m) i Silje Opseth (128 m). Tuż za podium sklasyfikowana była Ursa Bogataj, która lądowała na 128 metrze. Ostatnie miejsce w „piątce” zajęła Japonka Sara Takanashi (128.5 m).

Najwyżej klasyfikowaną Polką po raz kolejny była Nicole Konderla (93 metry) i wywalczyła tym samym start w dzisiejszym konkursie kończąc kwalifikacje na ostatnim, czterdziestym miejscu. Za nią w klasyfikacji znalazła się Anna Twardosz (86 m/49. miejsce), Kamila Karpiel (85 m/51. miejsce) i Kinga Rajda (78.5 m/57. miejsce).

Pełne wyniki treningu możecie znaleźć tutaj, a końcową listę kwalifikacji tutaj.

źródło: informacja własna