PŚ Pań w Lillehammer – Marita Kramer najlepsza na dużej skoczni w Lillehammer

Rozgrywki początkowego tygodnia grudnia zakończyły się zawodami kobiet. To właśnie tam, na skoczni HS140, po kolejne zwycięstwo sięgnęła Marita Kramer. Podium zostało uzupełnione przez Katharinę Althaus i Silje Opseth. Konderla poza serią finałową!

Pierwsza seria przyniosła sukces Austriaczki, która już niejednokrotnie prezentowała swoją wybitną formę. Kramer oddała najdłuższy na początku rywalizacji skok (138 m). Tuż za nią uplasowała się reprezentantka gospodarzy, Silje Opseth, z wynikiem 134.5 metra. Trzecie miejsce natomiast objęła Ema Klinec (129 m).

Nicole Konderla, jedyna Polka startująca w konkursie, zakończyła zawody na trzydziestym czwartym miejscu. Oddała ona skok w okolicę 102 metra.

Finał również padł łupem młodej reprezentantki Austrii. Marita Kramer popisała się odległością i jej wywalczone 134.5 m pozwoliły wyprzedzić resztę stawki. 9.1 punktu za nią uplasowała się Katharina Althaus (130.5 m/136.5 m), która zaliczyła awans z czwartej pozycji. Podium zostało uzupełnione przez Silje Opseth (134.5 m/129 m). W czołowej piątce znalazły się natomiast Klinec Ema (129 m/128 m) i Pinkelnig Eva (130.5 m/131 m).

Pełne wyniki możecie znaleźć tutaj.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s