Michal Doleżal podjął decyzję; 4 Polaków poleci do Klingenthal, reszta będzie trenować

Po nienajlepszych rezultatach w Rosji i Finlandii Wisła nie przyniosła oczekiwanej poprawy w formie naszych zawodników. Michal Doleżal szybko podjął decyzję co robić w tej sytuacji – na następne zawody PŚ pojedzie tylko Stoch, Żyła, Zniszczoł i Wąsek, pozostali natomiast, udadzą się na dodatkowy trening w Ramsau.

Polacy z pewnością nie mogą zaliczyć początku olimpijskiego sezonu do udanych. Po blamażu w Niżnym Tagile i Ruce wszyscy, zarówno trenerzy, zawodnicy, jak i kibice, mieli nadzieję na znaczną poprawę formy na rodzinnej skoczni w Wiśle. Tak się jednak nie stało. Choć 4. miejsce w konkursie drużynowym można, przy obecnej dyspozycji naszych zawodników, uznać za zadowalające, to dzisiejszy konkurs indywidualny udowadnia, że kryzys formy u większości Polaków wciąż nie zniknął.

Michal Doleżal zadecydował jednak co robić w obliczu tej sytuacji bardzo szybko – tuż po zakończonych zawodach w Wiśle ogłosił, że na najbliższe zawody PŚ w Klingenthal uda się czwórka naszych reprezentantów: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. Pozostali, czyli Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Kuba Wolny i Klemens Murańka udadzą się wraz z trenerami Grzegorzem Sobczykiem i Maciejem Maciusiakiem do Ramsau, gdzie będą mieli okazję potrenować na skoczni HS98. Miejmy nadzieję, że dodatkowe treningi i mniejsza presja związana z zawodami pozwoli powrócić naszym zawodnikom do dobrej dyspozycji i ponownie cieszyć się z oddawanych skoków.

źródło: PZN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s