Rok Masle kontuzjowany – koniec sezonu dla 17-latka

fot.: Uroš Hočevar/Delo

Choć sezon zimowy dopiero się rozpoczyna, to dla Roka Masle niestety się już zakończył. Utalentowany 17-latek ze Słowenii doznał poważnej kontuzji podczas skoku treningowego, która wykluczy go z rywalizacji na cały sezon.

Rok Masle jest uznawany za niesamowity talent. Choć Słoweniec ma dopiero 17 lat, to w ostatnich Mistrzostwach Kraju Seniorów rozegranych na igielicie zajął 6. miejsce, a w swojej kategorii wiekowej, juniorów do lat 18, wygrał z imponującą przewagą. Pod koniec sezonu letniego Rok prezentował naprawdę wysoką formę, a niektórzy zastanawiali się, czy w najbliższym czasie nie będzie miał nawet okazji debiutu w PŚ. Był też bardzo silnym kandydatem do walki o medale podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów.

Niestety, wszystkie te nadzieje przekreślił feralny upadek podczas treningu na Bloudkovej velikance. Masle oddał niesamowicie daleki skok, jednak nie był w stanie go wylądować. Badania, wykonane zaraz po upadku wykazały, że Słoweniec doznał kontuzji więzadła krzyżowego przedniego (ACL). Jest to bardzo poważny uraz, który wyklucza 17-latka z rywalizacji w tym sezonie. Skoczek jednak nie poddaje się i z optymizmem patrzy w przyszłość: „Mój sezon dobiegł końca nieco za szybko. Z powodu kontuzji więzadła krzyżowego nie będę w stanie rywalizować tej zimy. Zamiast skakania, skupię się na czekającej mnie rehabilitacji. Do zobaczenia więc w przyszłym sezonie i powodzenia dla wszystkich!” – napisał na swoim instagramie, informując kibiców o przykrym zdarzeniu.

Życzymy więc Rokowi dużo zdrowia i wytrwałości i ściskamy kciuki, aby jak najszybciej powrócił na skocznię.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s