Podsumowanie miesiąca – listopad

Rywalizacja w Pucharze Świata dopiero się rozpoczęła, jednak nie oznacza to, że miniony miesiąc nie obfitował w ciekawe wydarzenia. Zapraszamy na najnowszy post z podsumowaniem tego, co wydarzyło się w listopadzie!

Gregor Deschwanden wykluczony z rywalizacji w Niżnym Tagile

Szwajcar zdecydowanie nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Po dobrych startach latem oraz pierwszym w karierze podium w zawodach Letniej Grand Prix, 30-latek został zmuszony do pauzowania w Niżnym Tagile. Powodem nieobecności na skoczni był pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie Szwajcara wykonany po przylocie do Rosji. Na szczęście kilka dni później ponowny test pokazał wynik negatywny i Szwajcar mógł wziąć udział w zawodach w Ruce.

Pechowe przygody Ryoyu Kobayashiego

25-letni zdobywca Kryształowej Kuli na początku sezonu przeżywa emocjonalny rollercoaster. W Niżnym Tagile w pierwszych zawodach zajął drugie miejsce. Następnego dnia w kwalifikacjach został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Po przylocie do Ruki Japończyk z łatwością wygrał nie tylko kwalifikacje, ale też pierwszy konkurs. Szans na drugą wiktorię pozbawił go pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Oznacza to, że Japończyka czeka 10 dni kwarantanny oraz nieobecność w Wiśle. Z pewnością nie na taki początek sezonu liczył Japończyk.

Klemens Murańka ponownie „pozytywny”

Chwile grozy przeżyła również polska kadra w Niżnym Tagile. Podczas wykonywania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 pozytywny wynik uzyskał Klemens Murańka. W przeciwieństwie do sytuacji z Oberstdorfu, reszta kadry dostała pozwolenie na start w kwalifikacjach, zaś Klemens został przewieziony do izolatorium, gdzie, jak się okazało, tym razem test nie wskazał fałszywego wyniku. Jak powiedział Klemens na Instagramie, przez koronawirusa stracił węch i aż siedem testów wskazało, że jest nosicielem wirusa. Po kilku dniach spędzonych w szpitalu w Jekaterynburgu Klemens wrócił jednak do Polski, gdzie obecnie się leczy i ma nadzieję wrócić do rywalizacji w Pucharze Świata.

Koronawirus atakuje także kadrę USA i Niemiec

Pomimo tego, że sezon panów rozpoczął się dopiero dwa tygodnie temu, pandemia już zbiera swoje żniwa. W Ruce pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzymał aystent Stefana Horngachera, Andreas Wank. Jak podała Międzynarodowa Federacja Narciarska, pozytywny wynik otrzymała jeszcze osoba ze sztabu szkoleniowego niemieckiej kadry. Nie wiadomo jednak, kto dokładnie otrzymał pozytywny wynik. Na szczęście żadna z osób nie miała objawów i została odseparowana od reszty członków zespołu.

Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał także Amerykanin, Decker Dean. Amerykanin musiał zrezygnować ze startów w Ruce, ponieważ już w Niżnym Tagile, przy wykonywaniu rutynowych testów, okazało się, że jeden z nich pokazał pozytywny wynik. Jak napisał sam zawodnik na Instagramie, czuje się on dobrze i będzie starał się pozbyć skutków choroby w jak najbezpieczniejszy sposób. Na szczęście po otrzymaniu dwóch negatywnych testów PCR Amerykanin dostał pozwolenie na starty w Wiśle.

Koniec kariery Virág Vörös

Kilka dni temu Vörös poinformowała o zakończeniu kariery skoczkini narciarskiej za pośrednictwem Instagrama. Jak sama twierdzi, na tę ciężką decyzję złożyło się kilka czynników, w tym zmiany trenerów oraz kontuzje, z jakimi zmagała się od 2020, kiedy zaliczyła upadek na skoczni w Lillehammer. W swojej decyzji wspomniała również o tym, że czuła, że nie uda jej się wrócić na satysfakcjonujący ją poziom oraz że jej olimpijskie marzenia są już przeszłością. Virág nie ma jednak zamiaru całkowicie rozstawać się ze sportem – obecnie chciałaby się skupić na nauce oraz dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi węgierskimi sportowcami, którzy chcieliby spróbować swoich sił w skokach narciarskich.

Kontuzja Wiktorii Przybyły

Przed inauguracją sezonu Pucharu Świata Pań, trener reprezentacji Polski, Łukasz Kruczek, oznajmił, iż na starcie przez całą zimę zabraknie 17-letniej Wiktorii Przybyły. Powodem jest kontuzja, której młoda zawodniczka nabawiła się podczas ostatniego zgrupowania w Hinzenbach. Podczas jednego z treningów Wiktoria zaliczyła upadek, który okazał się być dość tragiczny w skutkach – nasza skoczkini zerwała więzadła krzyżowe przednie. Wiktoria już w Polsce przeszła operację rekonstrukcji zerwanego więzadła. Kontuzja ta oznacza, że Wiktorię ominie nie tylko start w Pucharze Świata, ale również walka o Igrzyska Olimpisjkie oraz start w Mistrzostwach Świata Juniorów w Zakopanem.

Puchar Kontynentalny w Sapporo odwołany

W połowie listopada Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że zaplanowane na styczeń 2022 roku zawody Pucharu Kontynentalnego w Sapporo zostały odwołane ze względu na problemy organizacyjne. Jak później podali Japończycy, jednym z powodów odwołania zawodów drugiej ligi nie były problemy związane z pandemią koronawirusa. Pieniądze, które miały zostać przeznaczone na organizację Pucharu Kontynentalnego oraz walkę z wirusem SARS-CoV-2 zostały rozłożone pomiędzy Puchar Świata pań i panów, na przeprowadzeniu którego Japończykom naprawdę mocno zależy.

Joanna Szwab informuje o końcu kariery

Na samym początku listopada druzgoczącą informacją podzieliła się z fanami Joanna Szwab. 24-latka za pośrednictwem Instagrama ogłosiła, że trwający sezon będzie ostatnim w jej sportowej karierze. Szwab jest jedną z prekursorek kobiecych skoków narciarskich w Polsce oraz pierwszą Polką, która stanęła na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego. Jest także multimedalistką Mistrzostw Polski. Swój debiut w zawodach Pucharu Świata zaliczyła już w 2013 roku, jednak do tej pory nie udało jej się zdobyć żadnych punktów w cyklu. Najbliżej tej sztuki była w Rasnovie w 2020 roku, gdzie zajęła 31. miejsce. Życzymy Asi jak najwięcej sukcesów zimą oraz w życiu pozasportowym!

Źródło: informacja własna, instagram.com, medical.jiji.com, twitter.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s