Echa PŚ Pań w Niżnym Tagile

W sobotę zakończył się pierwszy weekend rywalizacji Pań w Pucharze Świata. Pomimo tego, że zawody odbyły się na skoczni normalnej, to emocje, nie tylko wśród zawodniczek, z pewnością były duże. Sprawdźcie, jakie odczucia towarzyszyły skoczkiniom i co robiły w trakcie pobytu w Rosji.

Marita Kramer z pewnością pierwsze zawody może zaliczyć do niezwykle udanych – nie tylko ustanowiła w nich nowy rekord skoczni Aist, który od teraz wynosi 104.5 metra, ale również wygrała go z miażdżącą przewagą 41.7 punktu nad drugą Emą Klinec! Jest to najwyższa przewaga w historii Pucharu Świata kobiet.

Pierwszy tydzień rywalizacji na pewno dobrze będzie też wspominać Ursa Bogataj, która drugiego dnia rywalizacji po raz trzeci w karierze stanęła na Pucharowym podium.

Katharina Althaus również miała powody do zadowolenia. W sobotę, po raz pierwszy od dwóch lat, stanęła na podium zawodów Pucharu Świata!

Bardzo udany występ w Niżnym Tagile zaliczyła również Frida Westman. Szwedka nie tylko po raz pierwszy w karierze zdobyła punkty Pucharu Świata, ale również poprawiła najlepszy wynik swojego kraju, kończąc sobotnie zmagania na 18. miejscu.

Nie tylko Szwedka cieszyła się z poprawionego rekordu życiowego. W piątek 13. miejsce zajęła Kanadyjka, Abigail Strate. Słowa uznania złożył Kanadyjce jej kolega z kadry, Mackenzie Boyd-Clowes.

Nika Prevc w piątek nie tylko zaliczyła debiut w Pucharze Świata, ale również zdobyła pierwsze w karierze punkty, zajmując 23. miejsce!

MInionego weekendu do udanych z pewnością nie może zaliczyć Thea Minyan Bjoerseth, która w piątek zajęła 32., zaś w sobotę 25. miejsce.

Niżny Tagił to nie tylko rywalizacja o Pucharowe punkty oraz miejsca na podium. Kaori Iwabuchi zdecydowanie cieszy się z faktu, że ponownie mogła się spotkać ze wszystkimi swoimi przyjaciółkami z innych kadr.

Eva Pinkelnig wykorzystała zimową aurę i zdecydowała się morsować.

Już za tydzień rywalizacja przeniesie się do Lillehammer, gdzie na panie czekają zawody zarówno na normalnej jak i dużej skoczni. Według prognoz, na zawodniczki ponownie będzie czekała piękna, zimowa aura oraz dużo białego śniegu.

Źródło: instagram.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s