PŚ Pań w Niżnym Tagile – Ema Klinec wygrywa sobotni konkurs!

Przed chwilą zakończył się drugi konkurs indywidualny Pań w olimpijskim sezonie 2021/22. Na pierwszym miejscu podium po raz pierwszy w karierze stanęła Ema Klinec, zaś zaraz za nią uplasowały się Ursa Bogataj i Katharina Althaus. Najlepszą z Polek okazała się być Nicole Konderla, która zajęła 37. miejsce.

Ze względu na niełatwe warunki pogodowe, pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się z 11. belki. Jako pierwsza skok oddała reprezentantka Norwegii, Thea Minyan Bjoerseth. W trakcie zawodów, podobnie jak w serii kwalifikacyjnej, warunki nie ułatwiały dalekiego skakania, ponieważ wiatr wiał z różną mocą oraz w różnych kierunkach, co sprawiało, że na początku pierwszej serii konkursowej wiele zawodniczek miało problem z przekroczeniem bariery 80. metra. Po raz pierwszy w karierze, kwalifikację do zawodów wywalczyła Chinka, Bing Dong, która po skoku na 68 metrów została sklasyfikowana na przedostatniej, 39. pozycji. Pierwszą zawodniczką, która oddała skok poza punkt konstrukcyjny skoczni Aist, była Katharina Althaus, która skoczyła 91 metrów.

Po pierwszej serii na prowadzenie wyszła obecna mistrzyni świata ze skoczni normalnej, Ema Klinec, która oddała skok na 92 metry. Zaraz za Słowenką uplasowała się Katharina Althaus (91 m), zaś trzecia była druga ze Słowenek, Ursa Bogataj (89 m). Liderka Pucharu Świata, Marita Kramer, po skoku na 86 metrów została sklasyfikowana na 6. pozycji.

Niestety, awansu do drugiej serii nie udało się wywalczyć 19-letniej Nicole Konderli, która po skoku na 72 m została sklasyfikowana na 37. pozycji.

Druga seria, podobnie jak pierwsza, została rozegrana z 11. belki. Niestety, podobnie jak w pierwszej serii, tak i w rundzie finałowej warunki nie ułatwiały skakania zawodniczkom skaczącym na początku stawki. Seria finałowa została rozegrana bez większych problemów oraz przerw spowodowanych złymi warunkami w powietrzu. Ogromnego pecha do warunków miała najbardziej doświadczona Austriaczka, Daniela Iraschko-Stolz, która w drugiej serii skakała z wiatrem prawie 1.9 m/s w plecy.

Ostatecznie po pierwszą wygraną w karierze sięgnęła Ema Klinec (92 m/97 m), zaraz za nią ze stratą 8.1 punktu uplasowała się jej przyjaciółka z drużyny i zwyciężczyni cyklu LGP, Ursa Bogataj (89 m/92 m), zaś trzecia ze stratą 9.2 punktu do zwyciężczyni była Katharina Althaus (91 m/92 m). Zaraz za podium, po skoku na 94 m, uplasowała się Marita Kramer.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, Ema Klinec wylatuje z Rosji nie tylko z pierwszą wygraną w karierze, ale również z żółtym plastronem liderki Pucharu Świata. Zaraz za Słowenką, ze stratą 30 punktów, melduje się Marita Kramer. Trzecie miejsce zajmuje zaś Ursa Bogataj, która do swojej kadrowej przyjaciółki traci 50 punktów.

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna