PŚ w Ruce – Huber i Johansson wygrywają treningi

Pierwsze skoki w fińskiej Ruce już za nami! Podczas prób na prowadzenie wysunęli się Daniel Huber oraz Robert Johansson. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, na 6. i 8. miejscu!

Pierwsza seria zakończyła się sukcesem Austriackiego zawodnika Hubera, który oddał skok na odległość 146.5 metrów (jedynie metr od rekordu Rukatunturi). Tuż za nim uplasowali się Ryoyu Kobahashi i Anze Lanisek, którzy uzyskali kolejno 137.5 metra i 135.5 metra. Czołową piątkę uzupełnili Robert Johansson (135 m) oraz Markus Eisenbichler (134.5 m). Jedyny w czołówce reprezentant Polski, Kamil Stoch, zdobył 134.5 m i zdołał zająć szóstą lokatę.

Po drugiej próbie pierwsze miejsce zajął Robert Johansson z wynikiem 141 metrów. Niespełna 3 punkty za nim uplasował się zwycięzca poprzedniej rundy – Daniel Huber (137 m). Trzeci Kobayashi oddał natomiast skok na 138 metrów. Na kolejnych miejscach zagościł Anze Lanisek (139 m) i Stefan Kraft (135.5 m).

Oprócz Stocha w treningach startowało sześciu Polaków. Żaden z nich jednak w żadnej z serii nie znalazł się wyżej niż na końcu drugiej dziesiątki.

Pełne wyniki obu serii znajdziecie TUTAJ.

Początek kwalifikacji o 17:10!

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s