PŚ Pań w Niżnym Tagile – seria próbna dla Kramer, słaby wstęp Polek

Seria próbna przed pierwszym inauguracyjnym konkursem Pań w Niżnym Tagile zakończyła się dominacją Marity Kramer. Austriaczka wyprzedziła Kaori Iwabuchi oraz Katherinę Althaus. Polki niestety nie pokazały się od najlepszej strony – Kamila Karpiel była dopiero 33., a Kinga Rajda – 39.

Kramer oddała skok na odległość 91,5 metra, zostawiając w tyle Japonkę i Niemkę z następującymi wynikami – 88,5 oraz 88 metrów. W czołowej dziesiątce uplasowały się aż 3 Słowenki, które coraz wyraźniej pokazują, iż w tym roku mają chrapkę na Puchar Narodów. 6. miejsce padło łupem Sary Takanashi.

Bardzo dobry skok odnotowała jedna z najmłodszych reprezentantek – Nika Prevc, finalnie zajmując 18. pozycję. Słowenka dopiero stawia pierwsze kroki w Pucharze Świata, i wygląda na to, że ma ochotę zadomowić się w nim jak najdłużej.

Niestety, próby Polek wyglądały bardzo mizernie. Karpiel, oddała co prawda skok na 69 metrów, jednak odjęto jej prawie 13 punktów za wiatr, przez co znalazła się dopiero na 33. pozycji. Rajda oddała zaś najsłabszy skok w całej stawce – na 51. metrów, przez co znalazła się na 39. lokacie, zamykającej stawkę.

Start konkursu Pań o godzinie 15:30.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s