Sezon zimowy bez Wiktorii Przybyły

(fot. Real Logistics)

Bolesny upadek w Hinzenbach zakończył się kontuzją. Zerwane więzadło wykluczyło reprezentantkę Polski z nadchodzącego sezonu skoków narciarskich.

Jeszcze przed inauguracją Pucharu Świata kobiet, trener reprezentantek Polski, Łukasz Kruczek, zabrał swoje podopieczne na zgrupowanie w Hinzenbach. Niestety, podczas jednego z treningów Wiktoria Przybyła zaliczyła upadek, co zakończyło się zerwaniem więzadła krzyżowego przedniego. Polka już na miejscu została opatrzona, a następnie przetransportowana do kraju, gdzie przeszła operację. Obecnie Wiktoria jest pod opieką lekarską. Kontuzja wykluczyła 17-latkę nie tylko w rywalizacji Pucharu Świata czy Mistrzostw Polski zaplanowanych na koniec grudnia. Reprezentantki Polski zabraknie także podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem.

Wiktorię mieliśmy już okazję oglądać w konkursach najwyższej rangi FIS. Polka wystartowała podczas Letniego Grand Prix w Wiśle, gdzie zajęła 39 miejsce podczas sobotniej rywalizacji, w niedzielę była 36. Skoczniki tego lata wystartowała również w Pucharze Kontynentalnym w Rasnovie pod koniec sierpnia, oraz w Oslo we wrześniu.

Źródło: skijumping.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s