PŚ Pań w Niżnym Tagile – Kramer najlepsza w kwalifikacjach

Dzień przed inauguracyjnym konkursem Pucharu Świata Pań obyły się kwalifikacje. Najlepsza okazała się triumfująca w treningach Marita Kramer. Tuż za nią uplasowały się Sara Takanashi oraz Katharina Althaus.

Austriaczka poszybowała na odległość 96 m, zdobywając przy tym 119,8 pkt. Na podium znalazły się również Sara Takanashi (93 m) oraz Katharina Althaus (89 m). Czołówkę uzupełniły: Ursa Bogotaj (89,5 m), Nika Kriznar (87,5 m), Ema Kliniec (88 m) oraz Jerneja Brecl (88 m)

Do piątkowego konkursu zakwalifikowały się 2 reprezentantki Polski. Kinga Rajda (75 m) zajęła 38., a Kamila Karpiel (72,5 m) 39. miejsce. Trzecia z Polek, Nicole Kondderla (74 m), uplasowała się na 46. pozycji.

Do startu nie dopuszczona została reprezentantka Kazachstanu Veronika Shishkina. Zdyskwalifikowane zostały dwie zawodniczki. Zarówno reprezentantka Rumunii Delia Anamaria Folea jak i reprezentantka Japonii Haruka Iwasa miały nieprzepisowe buty.

Kwalifikacje rozegrano z 12. belki startowej.

źródło: informacja własna/ fis-ski.com