Wielki powrót słynnej skoczni Berchtesgaden 

fot.: skisprungschanzen

W ubiegłym stuleciu to było bardzo ważne miejsce dla skoków narciarskich – skocznia Berchtesgaden, trochę już zapomniana, wkrótce ma wrócić do łask.

Niedawno były niemiecki skoczek – Martin Schmitt wskazał, że jednym z problemów dotyczących jego dyscypliny w kraju jest brak dostatecznej ilości obiektów treningowych i ośrodków szkoleniowych. Owszem, Niemcy mogą pochwalić się wyjątkowymi arenami, które podziwiamy co roku podczas zawodów najwyższej rangi, jednak ja zauważa Schmitt, przydałoby się coś więcej.

„Mamy piękne, duże skocznie w Oberstdorfie, w Garmisch-Partenkirchen, w Klingenthal, czy Titisee-Neustadt. Ośrodek w Oberhofie znów jest na dobrym poziomie, ale z racji, że modernizacja ciągnęła się przez lata, stracono przez to całe pokolenie. W Oberwiesenthal mniejsze skocznie wymagają remontu, dodatkowo winda nie działa. W Hinterzarten toczą się spory dotyczące prawa budowlanego. Nie ma możliwości trenowania na skoczni normalnej już drugi rok. A skocznie w Berchtesgaden posiadają parametry z lat 80” – podsumował sytuację legendarny zawodnik.

W tej sytuacji dobrym pomysłem okazała się renowacja słynnego kiedyś obiektu Berchtesgaden. Budowa ma wystartować w 2023 roku, a jedna ze skoczni zostanie nieznacznie pomniejszona, ale równcześnie bardzo zmodernizowana. Dzięki temu kompleks, który na ten moment był używany jedynie latem, będzie mógł gościć skoczków także zimą. Pojawią się miedzy innymi tory lodowe oraz windy, a całość będzie kosztować około 5 do 6 milionów euro.

źródło: Berchtesgadener Anzeiger/Skijumping.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s